Реконструкція трьох освітніх закладів: БЕБ на Київщині запобігло розтраті понад 581 млн грн

Реконструкція трьох освітніх закладів: БЕБ на Київщині запобігло розтраті понад 581 млн грн

БЕБ запобігло розтраті понад 581 млн грн на реконструкцію шкіл
Один із освітніх закладів Київщини, який планували реконструювати. Фото: БЕБ

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області запобігли розтраті понад 581 млн грн з місцевого бюджету під час проведення тендерних закупівель з реконструкції навчальних закладів.

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Працівники теруправління встановили, що службові особи одного з органів місцевого самоврядування на Київщині оголосили тендери на проведення реконструкції трьох навчальних закладів. Посадовці збирались витратити на це понад 581 млн гривень.

Після аналізу тендерної документації з'ясувалося, що вартість окремих будівельних матеріалів, які зазначені в кошторисі, значно завищена.

Аналітики БЕБ направили лист органу місцевого самоврядування з рекомендаціями переглянути рішення про закупівлю послуг.

Завдяки вжитим заходам міська рада скасувала тендери. Таким чином упереджено сумнівне використання понад 581 млн грн з місцевого бюджету, йдеться у повідоленні.

"Співробітники ТУ БЕБ у Київській області спільно з фахівцями Київської обласної військової адміністрації постійно аналізують проєктно-кошторисну та тендерну документацію у сфері будівництва, яка розроблена громадами, районами та профільними департаментами КОВА. З початку року направлено вже 37 рекомендацій до замовників послуг з метою упередження неефективного використання коштів з місцевого бюджету", — зазначив керівник ТУ БЕБ у Київській області, Максим Кутерга.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Протягом 2023 року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

Станом на січень 2024 року БЕБ виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень.

На початок