У Києві створять експертну групу для подолання наслідків пожежі біля озера Тягле на Осокорках

У Києві створять експертну групу для подолання наслідків пожежі біля озера Тягле на Осокорках

У Києві створять експертну групу для подолання наслідків пожежі
У Києві створюють експертну групу для подолання наслідків пожежі біля озера Тягле на Осокорках. Фото: КМДА

У Києві створюють експертну робочу групу, яка займатиметься подоланням наслідків пожежі біля озера Тягле на Осокорках та оновленням зеленої зони.

Про це інформує офіційний портал Києва.

До робочої групи увійдуть посадовці департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, представники комунальних підприємств "Київзеленбуд" і "Плесо", а також фахівці Національного ботанічного саду ім. Гришка, депутати Київської міської ради та представники громадськості.

"Внаслідок інциденту вигорів трав'яний покрив. При цьому дерева та кущі в зоні надзвичайної події отримали поверхневі опіки кори та кореневої шийки, які не становлять загрози для їхнього подальшого зростання", — поінформував директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Раніше екологи повідомили, що підрахували збитки від масштабної пожежі на столичних Осокорках, де зайнявся екопарк. Вигоріло близько 10 гектарів землі. Пожежа знищила близько 7% природної заплавної рослинності на вологих луках заказника місцевого значення "Осокорківські луки".

Що відомо про пожежу на столичних Осокорках

Київська міська прокуратура повідомила, що через займання на території заказників місцевого значення "Осокорівські луки" та "Озеро Тягле" розпочали досудове розслідування. Головна версія слідства — навмисний підпал.

Пожежа спалахнула надвечір 5 березня 2024 року біля озера Тягле на площі приблизно трьох гектарів. Її було локалізовано о 23:15 та ліквідовано — о 23:57. Рятувальники зафіксували що сталося загоряння сухої трави та очерету на відкритій території. Гасіння пожежі було ускладнено підтопленням під’їзних шляхів. Крім рятувальників до ліквідації вогню долучилися екоактивісти та небайдужі мешканці Києва.

Водночас пресслужба екопарку Осокорки повідомляє, що займання сталося на ділянці, яка межує із забудовою Stolitsa Group. Активісти стверджують, що невідомі здійснили підпал. У Stolitsa Group заявили, що компанія "неприємно вражена фактом пожежі поблизу озера Тягле". За інформацією, керівництво компанії перебуває поблизу місця події та звернулося до ДСНС з пропозицією надати максимальне сприяння для ліквідації пожежі.

На початок