У Києві започатковують стартап для стійкості житлових будинків

У Києві започатковують стартап для стійкості житлових будинків

У Києві започатковують стартап для стійкості житлових будинків
. Фото: КМДА

Столичні посадовці у співпраці з Київським політехнічним інститутом ім.Сікорського започаткували акселераційну програму "Стійке місто". Інноваторів шукають серед молоді, підприємців та айті-розробників. Конкурс відбудеться 26-27 червня 2024 року.

Про це інформує офіційний портал Києва.

Зазначається, що акселераційна програма "Стійке місто" збере талановитих розробників, дизайнерів, урбаністів та інших креативних особистостей для пошуку інноваційних технологічних рішень, спрямованих на підвищення стійкості житлових будівель Києва.

"Стійкість міста — це не лише відповідь на виклики, але й шлях до інновацій, де творчі мислителі об’єднують зусилля для створення міста майбутнього", — зазначив керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич.

У межах акселераційної програми буде розроблений коефіцієнт Стійкості житлових будівель міста та проведений конкурс "Смарт-системи енергомоніторингу і програмні рішення розвитку систем енергетичного менеджменту". Він охопить аналітичні системи енергетичного менеджменту житлових будівель, програмні рішення для аналізу даних із систем обліку енергії, інтерфейси для відображення результатів енергомоніторингу, системи IoT для збору даних, алгоритми машинного навчання для прогнозування та оптимізації енергоспоживання.

Проєкт реалізують за підтримки інноваційного холдингу Sikorsky Challenge та благодійної організації Klitschko Foundation.

"Без інновацій та інноваторів, якими можуть виступати підприємці, вчені, студенти та школярі, неможливо побудувати ні стійкого міста, ні стійкої держави. Саме інновації будують фундамент сильної країни. Попри будь-які виклики, які стоять перед нами у воєнний час, головною ціллю Акселераційної програми є зібрати інноваторів та інновації, які спроможні забезпечити стійкість міста: енергетичну, безпекову із застосуванням ІТ-технологій та ІоТ", — додала керівниця Всеукраїнської інноваційної екосистеми "Sikorsky Challenge" Інна Малюкова.

Реєстрація на конкурс триватиме до 25 травня. Конкурс відбудеться 26-27 червня у форматі офлайн та онлайн. Перші три призові місця отримають гранти від організаторів.

"Перспективні проєкти зможуть взяти участь у фіналі XIII Міжнародного Фестивалю Sikorsky Challenge 2024 та знайти інвесторів для виконання замовлень чи відкриття невеликих стартапів у Києві", — йдеться у повідомленні.

Акселераційна програма є частиною співпраці з Bloomberg Philanthropies, яку у КМДА анонсували раніше.

Раніше повідомлялося, що компанія Google виділить $10 мільйонів на гранти для українських стартапів. Відібрані українські стартапи оголосять поступово протягом 2024 року: вони отримають до $100 тисяч, а також менторську підтримку Google та $300 тисяч кредитами Google Cloud.

На початок