У Києві до кінця року запустять платформу з підтримки ментального здоров'я: як вона працюватиме

У Києві до кінця року запустять платформу з підтримки ментального здоров'я: як вона працюватиме

Ексклюзивно
У Києві запрацює платформа з підтримки ментального здоров'я
Радник київського міського голови з питань цифровізації Олег Половинко. Фото: КМДА

До кінця 2024 року в Києві планують запровадити платформу з підтримки ментального здоров'я. Психологічну допомогу можна буде отримати на міському порталі електронних послуг та у застосунку "Київ Цифровий". На першому етапі розробники проведуть дослідження серед дітей, батьків, освітян та ветеранів війни, за результатами чого підготують відповідні сервіси.

Про це Суспільному розповів радник київського міського голови з питань цифровізації Олег Половинко.

Скільки киян потребують психологічної підтримки

У жовтні 2023 року у застосунку "Київ Цифровий" провели опитування щодо ментального здоров'я, мета якого — оцінити стан здоров'я киян, визначити потреби та розширити міські проєкти психологічної підтримки. В опитуванні взяли участь понад 26 тисяч людей, із яких лише 3% звертаються до послуг психологів. Водночас 27% респондентів вважають, що необхідно розробити мобільний застосунок, щоб анонімно діагностувати психічний стан і звернутися за допомогою.

"Більше половини опитаних потребують психологічної підтримки. Але в той же час, серед тих, хто потребує, більше 40% бояться і соромляться. Ось якраз сюди ми хочемо направити нашу увагу, щоб людина анонімно в цифровому вигляді могла отримати сервіси і допомогти сама собі", — зазначив Олег Половинко.

За його словами, для підвищення рівня довіри до психологів вирішили створити платформу з підтримки ментального здоров'я.

"Наша задача дати масовий сервіс для всіх, щоб люди могли опираючись на нього знайти точку опори. Якщо це критичні ситуації, коли потрібна зовнішня допомога психологів і людей з окремим фахом, то вони зможуть отримати напрямок до кого звернутися", — каже посадовець.

Як працюватиме платформа

На міському порталі надання електронних послуг та у застосунку “Київ Цифровий” з'явиться окремий напрямок "Ментальне здоров'я". Там будуть зібрані курси, інструкції, рекомендації, як діяти в стресовій ситуації, як заспокоїтись, як покращити свій психологічний стан. Також передбачається алгоритм відстеження за прогресом тих, хто користується послугою.

"Ми закладаємо алгоритми. Виконуються завдання, алгоритм бачить відповіді, дає наступне завдання. Тобто, якщо ви відчуваєте страх чи тривогу, ви можете використати застосунок, передовсім, щоб заспокоїтися, тому що наш мозок в принципі побудований таким чином, що ми панікуємо, коли чогось не знаємо. Тому ми хочемо інструктувати і розвивати людей, щоб вони розуміли ситуації", — розповів Олег Половинко.

Хто може користуватися платформою "Ментальне здоров'я"

Особливу психологічну підтримку планують забезпечити для дітей, освітян, ветеранів і членів їхніх сімей. Але користуватися сервісом зможуть усі, хто постраждав від війни і потребує психологічної підтримки, зазначає Олег Половинко.

"Якщо дорослі розуміють краще, що вони потребують допомоги, в той же час діти можуть про це не говорити, але внутрішньо це переживати. Тому вчителі і діти — це якраз один із великих напрямків. Автоматично туди ж у нас попадають батьки. Тобто, умовно кажучи, ми охопили більшу категорію всіх жителів. Сюди у нас додаються ветерани і всі інші так само отримають цей сервіс у рамках застосунку", — каже радник міського голови з питань цифровізації.

За його словами, розробники платформи проведуть опитування серед освітян, дітей, батьків і ветеранів.

"В рамках цього проєкту у нас буде дослідження — тобто будуть глибинні інтерв'ю з усіма категоріями людей, яким ми хочемо надати сервіс. За результатами цих інтерв'ю ми сформуємо програму навчання, переатестації, додаткового навчання шкільних психологів і вчителів", — сказав Половинко.

Платформа передбачає психологічну підтримку не лише онлайн але і офлайн, додає він.

"Наприклад, приліт по якомусь з будинків. Люди знаходяться в стані стресу, приїжджає бригада психологів, відпрацьовує кожного, вони пояснюють, що робити, як заспокоїтися. Це одна з ідей, яка зараз реалізується в рамках цього проєкту", — розповів посадовець.

Хто підтримує впровадження платформи з підтримки ментального здоров'я

Як повідомив Олег Половинко, платформа з підтримки ментального здоров'я повноцінно запрацює у Києві до кінця 2024 року. Фінансово реалізацію цього проєкту підтримує благодійна організація "Bloomberg Philanthropies", яку створив колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг.

Інвестиції від "Bloomberg Philanthropies" дадуть Києву технічні можливості масштабувати онлайн-сервіси і впровадити платформу з підтримки ментального здоров'я, а також організувати навчання для фахівців.

На початок