Землі Чорнобильського заповідника передадуть прикордонникам для облаштування оборонних укріплень

Землі Чорнобильського заповідника передадуть прикордонникам для облаштування оборонних укріплень

Землі Чорнобильського заповідника передадуть прикордонникам для оборони
. Захисні споруди. Фото: Олексій Кулеба/Facebook

Землі Чорнобильського заповідника вздовж держкордону передадуть у розпорядження Державній прикордонній службі України для оборони.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства внутрішніх справ.

Зазначається, що підготовлений проєкт указу президента України щодо зміни меж території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Нині документ проходить погодження в центральних органах виконавчої влади.

"Надалі прикордонники здійснюватимуть будівництво, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій", — йдеться у повідомленні.

У Міністерстві внутрішніх справ також розповіли, що загальна потреба землевідведення уздовж державного кордону України складає понад 23 тисячі гектарів. З них понад 2 тисячі — землі природно-заповідного фонду у складі 42 заповідників державного та місцевого значення.

Прикордонникам надаються в постійне користування земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки чи озера. А вздовж лінії державного кордону України з Росією і Білоруссю — шириною до 2 кілометрів.

Раніше повідомлялося, що у Чорнобильській зоні на Київщині триває облаштування оборонних рубежів. Також військові отримали генератори для комфортного перебування на позиціях.

Що відомо про воєнні дії довкола Чорнобиля

Російські війська захопили ЧАЕС у перший день вторгнення 24 лютого 2022 року, зайшовши зі сторони Білорусі.

Російські солдати окопували та облаштовували блокпости у Чорнобильській зоні відчуження, зокрема, у радіоактивному "Рудому лісі".

Український прапор замайорів над ЧАЕС ще 2 квітня, коли звільнили усю Київську область.

На початок