У Макарові ОСББ отримало 70% гранту на ремонт будинку, який пошкодили російські війська

У Макарові ОСББ отримало 70% гранту на ремонт будинку, який пошкодили російські війська

У Макарові ОСББ отримало 70% гранту на ремонт будинку, який пошкодили російські війська
Відновлення будинку у Макарові. Фото: Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді на Київщині ще одне Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку отримало грантові кошти на відновлення пошкодженого будинку. Фінансування відбувається у межах укладеного Меморандуму між селищною радою та громадською організацією "Рада ОСББ Київської області".

Про це повідомив у Telegram Макарівський голова Вадим Токар.

"ОСББ "Авангард-2011" в Макарові отримало 70% гранту на ремонт покрівлі, фасаду та вікон. Наразі на об'єкті вже розпочато роботи з ремонту покрівлі. Далі будівельники виконають часткове відновлення фасаду та встановлять нові віконні блоки", — сказав Токар.

київщина
Відновлення будинку в Макарові. Фото: Вадим Токар/Telegram

Зазначається, що програма "Віднови дім" — це можливість для ОСББ відновити будинки, пошкоджені внаслідок російської агресії. Переваги програми:

  • грант покриває 100% суми ремонтних робіт
  • 70% від суми авансується
  • ОСББ самостійно обирає підрядників
  • перелік заходів, які можна виконати, постійно розширюється.

У жовтні 2023 року повідомлялося, що в Київській області у межах програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків. 63 проєкти повністю або частково завершені. Найбільше багатоповерхівок відновлюють в Ірпені — 87. Крім того, 3 будинки ремонтують у Бучі, по 2 — у Макарові та Гостомелі, 1 — у Софіївській Борщагівці. Програма фінансується за гроші Євросоюзу.

Заявку на участь у програмі "ВідновиДІМ" ОСББ можуть подавати онлайн на електронну пошту: [email protected] або в паперовому вигляді на адресу Фонду енергоефективності (м. Київ, вул. Ділова, 24), попередньо ознайомившись з усіма вимогами та умовами на офіційному сайті.

Що відомо про відбудову Макарівської громади

У Макарівській громаді унаслідок російського вторгнення були пошкоджені понад 3600 об'єктів, з них майже 2800 житлових будинків.

Станом на кінець літа 2023 року на території громади відновили повністю або частково 1721 об'єкт, що був пошкоджений унаслідок бойових дій. Зокрема, відбудували 1317 житлових будинків.

У серпні 2023 року почали відбудову 10 приватних будинків, знищених російськими обстрілами. Відновлення житла фінансує обласна програма.

Також у Макарові триває капремонт пошкодженого будинку на вулиці Проектна, 10. Відбудова відбувається за проєктом Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.

Спецкомісія, створена для перевірки об'єктів відбудови, восени минулого року перевірила ремонт двох житлових 5-поверхівок, пошкоджених унаслідок війни. Після інспекції висловили низку зауважень до виконавця робіт.

На початок