У столичному ботсаду зацвіла найстаріша в Європі пальма

У столичному ботсаду зацвіла найстаріша в Європі пальма

У столичному ботсаду зацвіла найстаріша в Європі пальма
В оранжереї ботанічного саду ім. О.Фоміна розквітла пальма Лівістона. Фото: Galina Muzychuk Центр Комунікацій КНУ

У Києві в оранжереї ботанічного саду ім. О.Фоміна розквітла пальма Лівістона, якій вже понад 200 років. Квітує пальма взимку, тому що родом з Австралії, де зараз літо.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

"Щороку ми з нетерпінням чекаємо, коли заквітує наша красуня. Проте у 2023 році вона змусила нас понервувати: через війну, вибухи та блекаути вперше не зацвіла" — йдеться у повідомленні.

Висота австралійської панянки 30 метрів. Дослідниками Ботанічного саду КНУ доведено, що це максимальна висота пальми цього виду в природі. Квітучі суцвіття дерево викидає над листям, аж під самим дахом оранжереї.

"Скляна будівля оранжереї Ботсаду була побудована саме для цієї красуні. У нашої пальми Лівістона Австралійської є подружка — пальма Лівістона Китайська, вона трохи нижча та молодша, але також квітуча", — поінформували у ботсаду.

Раніше повідомлялося, що у Києві торік комунальники висадили понад 4 тис. дерев, майже 47 тис. кущів та близько 5,5 млн квітів.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

На початок