Операція "Первоцвіт": у Києві та області відбудуться поліцейські рейди, продавців підсніжників штрафуватимуть

Операція "Первоцвіт": у Києві та області відбудуться поліцейські рейди, продавців підсніжників штрафуватимуть

У Києві та області відбудуться поліцейські рейди, продавців пролісків штрафуватимуть
Підсніжник звичайний, занесений до Червоної книги України. Фото: pixabay

У Києві та області розпочинається операція "Первоцвіт": екоінспектори вийдуть на рейди разом з Національною поліцією. Це всеукраїнська екологічна акція задля збереження рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України.

Про це інформує Державна екологічна інспекція столичного округу.

Киян закликають відмовитися від купівлі первоцвітів, адже торгівля заохочується виключно попитом.

"Одна вирвана квітка виду "підсніжник" — це вкрадене життя у 45 паростків", — йдеться у повідомленні.

Екологи нагадують, що продаж рідкісних рослин, так само як і купівля — це порушення низки законів, зокрема, "Про Червону книгу України", "Про рослинний світ", "Про охорону навколишнього середовища України". За це передбачена адміністративна відповідальність.

"За незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 1 700 до 3 655 гривень з конфіскацією рослин", — йдеться у повідомленні.

Напередодні сезону первоцвітів киян закликали не купувати рідкісні рослини із Червоної книги. Первоцвіти належать до зникомих видів рослин, більшість із яких (підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо) занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Через відносно теплий лютий сезон цвітіння може розпочатись раніше. Збирання первоцвітів шкодить природі тим, що не дає змоги рослинам утворити насіння, адже вони розмножуються не лише цибулинами.

На початок