Шостий за лютий: в Києві зафіксували ще один температурний рекорд

Шостий за лютий: в Києві зафіксували ще один температурний рекорд

Київ
Київ. Фото: УНІАН

У Києві зафіксували новий температурний рекорд протягом 14 лютого.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

За даними спостережень метеостанції, 14 лютого мінімальна температура повітря у столиці перевищила на 1,1°С рекордне значення 1997 року і склала 3,1°С.

Середньодобова температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цього дня і склала 5,0°С. Це перевищує показник 1975 року на 0,6°С.

"Загалом за півмісяця у Києві оновлено шість температурних рекордів", — підсумували в обсерваторії.

Що відомо про погодні рекорди у Києві

У Київській області 30 грудня метеорологи зафіксували одразу кілька температурних рекордів. Максимальну температуру відзначили у Борисполі та у столиці. Загалом Київ у 2023 році побив рекорди по тривалості безморозного періоду. 18 листопада — вперше протягом осені — стовпчики термометра опустились до -2°С.

Вересень у Києві був найтеплішим за всю історію спостережень з 1881 року. Погода наприкінці місяця відповідала кінцю серпня.

Протягом останнього літнього місяця зафіксували 12 температурних рекордів, 11 з яких припали на період з 27 по 30 серпня. У рейтингу найтепліших серпень 2023 року посів друге місце.

6 серпня температура повітря вночі не опустилася нижче +21,2°С і ця ніч була найтеплішою за всю історію спостережень. 7 липня випала рекордна кількість опадів за добу, а 2 червня зафіксували рекорд максимальної швидкості вітру.

Загалом 2023 рік почався з температурних рекордів. 1 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +10,3°С.

На початок