Перейти до основного змісту
Майже 5 тис. людей звернулися до київських психологів протягом 2023 року — Хонда

Майже 5 тис. людей звернулися до київських психологів протягом 2023 року — Хонда

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

Про це повідомила у Facebook заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

За її словами, протягом минулого року на телефон довіри надійшло 4 931 звернення щодо домашнього насильства. По допомогу звернулися 4 099 жінок та 832 чоловіки. Це майже на 42% більше, ніж у 2022 році. Також фахівці мобільних бригад соціально-психологічної допомоги надали 1 198 консультацій.

Збільшення кількості звернень щодо домашнього насильства не означає, що кількість випадків насильства в сім'ях обов'язково зросла. Це також може бути пов'язано з тим, що постраждалі від домашнього насильства знають, куди та до кого їм звернутися по фахову допомогу і підтримку", — сказала Хонда.

Вона також зауважила, що протягом минулого року в кімнатах кризового реагування перебували 252 людини: 144 жінки, 101 дитина та 7 чоловіків. До притулку приходило 35 громадян: 18 жінок та 17 дітей.

У КМДА нагадують, що міська служба телефону довіри працює конфіденційно, безплатно та цілодобово за номерами:

  • 15-00 (зі стаціонарного)
  • 044-272-15-00 (із мобільного).

Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А.

Що відомо про протидію домашньому насильству на Київщині

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. У жовтні минулого року до столичних психологів надійшло понад 500 звернень щодо домашнього насильства.

В Ірпені на Київщині у вересні 2023 року провели тренінг для підприємців на тему домашнього насильства. Захід присвятили особливостям працевлаштування постраждалих жінок.

У Фастові відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства. У ньому є окрема кімната для тимчасового проживання, а також кімната для консультацій та психологічної допомоги.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Топ дня

Вибір редакції

На початок