Попередити спалах кору: київські медики закликають до вакцинації

Попередити спалах кору: київські медики закликають до вакцинації

Медики попереджають, про небезпеку епідемії кору. За спостереженнями інфекціоністів цей вірус має циклічний характер і масові захворювання відбуваються, зазвичай, кожні 5-6 років. Тож наразі потрібно зробити все необхідне, аби попередити спалах кору, подібний до того, що стався в країні у 2018 році.

Про це інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на директорку Департаменту охорони здоров'я Валентину Гінзбург.

Зазначається, що наразі спостерігається зріст захворюваності на кір у сусідніх країнах. Зокрема, за даними Національного порталу з імунізації, у Румунії оголошено епідемію кору.

"На початку 2018 року рівень захворюваності на кір (в Україні — ред.) щодня зростав у геометричній прогресії. Хворіли діти, дорослі, і здебільшого у складних формах, що потребували госпіталізації. Тоді ми в екстреному порядку організували роботу вакцинальних кабінетів у дві зміни, без свят і вихідних, щоб швидко провакцинувати якнайбільше людей. За перші кілька тижнів 2018-го було вакциновано більше киян, ніж за весь 2017 рік", — каже Гінзбург.

За її словами, вакцинація і сьогодні лишається єдиним дієвим засобом захисту від багатьох інфекційних захворювань, серед яких і кір. Це — одна з найбільш заразних хвороб у світі. Із 10 невакцинованих людей, що проконтактували із хворим, 9 — захворіють.

Медики зауважують, що причиною спалахів кору є невакциновані діти. Захворювання розпочинається саме з них, а вже потім переходить до дорослих. Наразі Київ забезпечений дієвою якісною вакциною, яка зберігається за правилами з дотриманням усіх вимог до холодового ланцюга. Щеплення за календарем безкоштовні. Спеціального скринінгу напередодні вакцинації робити не потрібно.

"Якщо дитина має хронічне захворювання, це є не забороною, а прямим показом до вакцинації, адже саме такі малюки є групою особливого ризику щодо тяжкого перебігу хвороби. Щодо дорослих, то ті, хто не впевнений, чи був вакцинований, можуть здати спеціальний аналіз крові, а потім порадитися з лікарем щодо необхідності вакцинації," — каже Гінзбург.

Що відомо про загальнонаціональну кампанію вакцинації проти кору

З 17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія вакцинації проти кору тих дітей, які через повномасштабні військові дії, карантин проти коронавірусної хвороби пропустили планове щеплення за Національним календарем щеплень. Понад 260 тисяч дітей віком від 2 до 16 років мають надолужити щеплення проти кору. Наразі в країні для проведення цієї кампанії є в наявності понад 300 тис. доз вакцин.

Понад 6 тисяч дітей, які проживають у Києві, не вакциновані від кору. У МОЗ нагадали, що діти віком до 6 років мають отримати одну дозу вакцини. Після 6 — другу. Якщо у шестирічної дитини немає жодного щеплення, проводиться дві вакцинації з інтервалом у місяць.

Імунопрофілактика убезпечує від епідемій і спалахів небезпечних інфекційних хвороб. Але відбувається це за умови достатньої кількості вакцинованих. Лише тоді формується колективний імунітет, і можна почуватися в безпеці.

На початок