Дитяча вакцинація напередодні навчального року: у КМДА нагадують про ризик спалаху кору

Дитяча вакцинація напередодні навчального року: у КМДА нагадують про ризик спалаху кору

Киян закликають вакцинувати дітей напередодні навчального року
Фото: УНІАН

У КМДА закликають киян напередодні початку навчального року перевірити вакцинальний статус дитини та щепити її, якщо це показано за віком або не було зроблено вчасно. І нагадують про ризики спалаху кору у столиці та в цілому по країні

Про це сказала директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що імунопрофілактика убезпечує від епідемій і спалахів небезпечних інфекційних хвороб. Але відбувається це лише за умови достатньої кількості вакцинованих. Лише тоді формується колективний імунітет, і можна почуватися в безпеці.

"Коли дорослі свідомо нехтують вакцинацією, то відмовляють своїй дитині у праві на здорове та безпечне життя. До того ж таким чином ви сприяєте хворобам інших дітей і дорослих. Адже хвора дитина з великою ймовірністю заразить ще кількох людей, зокрема тих, чий імунітет може не впоратися із "випробуванням" інфекцією", – зауважила Валентина Гінзбург.

Також вона нагадала, що цього року експерти не виключають можливість спалаху кору. Епідемію цього інфекційного захворювання востаннє в Україні фіксували у 2017 році.

"Тоді, щоб організувати процес вакцинації в комунальних закладах охорони здоров’я, нам довелося переформувати на щоденний режим роботу кабінетів щеплень із подовженими годинами прийому. До них вишукувалися величезні черги наляканих кором людей, які раніше не вірили у вакцини. Чи достатній термін у п’ять років, щоб про це забути й повернутися у невігластво?" – зазначила директорка Департаменту.

Валентина Гінзбург звертає увагу на специфіку закінчення літа. Це час, коли до Києва після тривалих канікул із різних куточків України повертаються учні та студенти, які навчаються в місцевих закладах освіти.

"Це сотні тисяч людей, а отже з ними потенційно величезна кількість завезених інфекцій. Окрім цього, діти, які йдуть до шкіл і дитячих садків, опиняються в умовах, більш сприятливих швидкому розповсюдженню вірусів і бактерій", — каже посадовиця.

Що відомо про загальнонаціональну кампанію вакцинації проти кору

З 17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія вакцинації проти кору тих дітей, які через повномасштабні військові дії, карантин проти коронавірусної хвороби пропустили планове щеплення за Національним календарем щеплень. Понад 260 тисяч дітей віком від 2 до 16 років мають надолужити щеплення проти кору. Наразі в країні для проведення цієї кампанії є в наявності понад 300 тис. доз вакцин.

Понад 6 тисяч дітей, які проживають у Києві, не вакциновані від кору. Це може призвести до спалаху захворювання у столиці вже найближчим часом.

У МОЗ нагадали, що діти віком до 6 років мають отримати одну дозу вакцини. Після 6 — другу. Якщо у шестирічної дитини немає жодного щеплення, проводиться дві вакцинації з інтервалом у місяць.

.

На початок