Пасажирам столичного метро за добу повернули понад 100 тис. грн за вимушені пересадки

Пасажирам столичного метро за добу повернули понад 100 тис. грн за вимушені пересадки

Доповнено

У Києві пасажирам синьої гілки метро за першу добу компенсації зайвих пересадок відшкодували поїздки на суму понад 110 тисяч гривень.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Загалом у перший день роботи системи компенсації повернули майже 18,5 тисяч поїздок людям, які змушені були змінювати вид громадського транспорту через зупинку руху на одній з ділянок метро.

Із них 9729 поїздок компенсували тим, хто на станції метро "Либідська" пересів у комунальні автобуси і тролейбуси.

8624 поїздки повернули пасажирам, які у зв'язку з закриттям тунелю підземки робили кілька пересадок у метро на станціях Оболонсько-Теремківської лінії.

Що думають кияни та гості міста про систему компенсації, дізнавалась кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

Пасажирка Людмила про компенсацію зайвих поїздок ще не чула, але каже, що найближчим часом перевірить, чи повернулись її вчорашні поїздки. Жінка говорить, що попри запуск наземного транспорту на проблемній ділянці метро, їздити все ж не зручно. "На метро можна було швидше добиратись до робочого місця", — зауважила жінка.

Пасажирам столичного метро за добу повернули понад 100 тис. грн за вимушені пересадки
Черга з пасажирів до автобуса №2-М біля ст. м. "Либідська", Київ, 19 грудня 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

"Не віриться, що таке може бути", — висловлює думку про компенсації Вікторія, яка інколи користується автобусним маршрутом №2-М. Чи були повернуті її поїздки, жінка не перевіряла, бо не знала про такі новації від столичної влади. Жінка жалкує, що довелося закрити повноцінний рух синьої гілки метро, бо за її словами, підземка — найшвидший вид громадського транспорту.

"Чула про це (компенсації — ред.) і сьогодні буду тестувати", — говорить Тетяна. Її транспортна карта пройшла валідацію в метро і в автобусі. На зворотному шляху жінка теж підтвердить оплату. "Я вважаю, що за сьогодні мені повернуться дві поїздочки", — каже пасажирка.

Пасажирам столичного метро за добу повернули понад 100 тис. грн за вимушені пересадки
Пересадка на автобус біля ст. м. "Либідська", Київ, 19 грудня 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

"Я чув, що в "Київ Цифровий" буде компенсація з 18 грудня. Вчора вже їздив, але поки що нічого", — розповів Руслан. Хлопець добре запам'ятав правила компенсації, зокрема, вимогу про те, що пересадка має здійснюватися упродовж двох годин. "Не можна зранку сісти на №2-М, а ввечері проїхатися на метро і потім буде компенсація. Так не буде", — пояснює юнак.

"Про компенсацію чула. 8 гривень повернутих коштів на сімейному бюджеті не позначаться, бо я не часто їжджу", — зазначає пасажирка Ольга. Каже, що синьою гілкою метро з дня закриття станцій вона їде вперше.

Пасажирам столичного метро за добу повернули понад 100 тис. грн за вимушені пересадки
Автобус №2-М, Київ, 19 грудня 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

"Навіть якщо це існує (компенсація — ред.), я б цим не користувався", — говорить Ілля, який чекає на автобус № 2-М чи № 1-М. До сьогодні здійснювати вимушені пересадки на синій гілці метро чоловікові не доводилось.

Раніше в КМДА анонсували, що система компенсації для пасажирів через вимушені пересадки на синій гілці метро запрацює з 18 грудня. Людям пообіцяли, що поїздка від "Теремків" до "Либідської" і далі на метро коштуватиме не більше 8 гривень.

Що відомо про ремонт тунелю київського метро

8 грудня в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною називають розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

У метрополітені запевнили, що станції "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.

Із 8 грудня, від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Із 12 грудня змінюються два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" організували рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська". 14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки.

На початок