Перейти до основного змісту
Видурювали гроші за схемою "ваш родич у поліції": перед судом постануть троє киян

Видурювали гроші за схемою "ваш родич у поліції": перед судом постануть троє киян

У столиці викрили групу шахраїв, які виманювали гроші у громадян за схемою "ваш родич у поліції". У причетності до злочину підозрюють трьох киян. До поліції звернулися 12 людей, ошуканих аферистами.

Про це інформує Національна поліція України.

Шахраї телефонували громадянам і повідомляли, що їхні родичі затримані за скоєння злочину — за бійку чи крадіжку.

Спочатку з телефону лунав тривожний голос зі словами: "Алло, мамо". Потім розмову продовжував чоловік, який удавав із себе слідчого. Псевдополіцейський вимагав гроші від співрозмовників за те, щоб їхні родичі начебто уникли кримінальної відповідальності.

Сума так званого "хабара" коливалася від 5 до 20 тис. грн. Кошти перераховувались на банківські картки, які шахраї оформлювали за підробленими документами.

Видурювали гроші за схемою "ваш родич у поліції": перед судом постануть троє киян
Банківські картки, знайдені у межах розслідування справи про телефонне шахрайство, Київ, 4 грудня 2023 р. Фото: Національна поліція України

Наразі слідчим відомо про 12-тьох потерпілих, які загалом втратили 100 тисяч гривень. Поліцейські вважають, що ошуканих від шахрайської схеми може бути більше 50-ти із сумою збитків пів мільйона гривень.

Правоохоронці встановили особи трьох підозрюваних – організатора і двох "помічників". Усі — жителі Києва. Їм оголосили підозру за ч. 5 ст. 190Шахрайство, вчинене організованою групою і ч. 1 ст. 353Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь КК України.

Видурювали гроші за схемою "ваш родич у поліції": перед судом постануть троє киян
Затримання підозрюваного, Київ, 4 грудня 2023 р. Фото: Національна поліція України

Затриманим загрожує до 12 років позбавлення волі.

Під час обшуків у підозрюваних вилучили мобільні телефони, банківські картки та документи, які можуть слугувати доказами незаконної діяльності.

Видурювали гроші за схемою "ваш родич у поліції": перед судом постануть троє киян
Речові докази, вилучені під час санкціонованих обшуків у підозрюваних, Київ, 4 грудня 2023 р. Фото: Національна поліція України

Що відомо про випадки шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України попереджає переселенців про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.

Також поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Ще у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.

Поліція затримала у столиці жінку, яка розповідала, що вона волонтер і може купувати різні товари за суттєвими знижками. Підозрювана ошукала щонайменше 15 громадян на майже 1 млн гривень.

Топ дня

Вибір редакції

На початок