Перейти до основного змісту
"Ваша донька потрапила у ДТП": київська поліція затримала чоловіка, який виманив у пенсіонерки майже 190 тис. гривень

"Ваша донька потрапила у ДТП": київська поліція затримала чоловіка, який виманив у пенсіонерки майже 190 тис. гривень

Київські правоохоронці скерували до суду звинувачення стосовно уродженця Одещини. Його підозрюють у привласненні грошей літньої жінки. Вона віддала майже 187 тис. гривень.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції Києва.

Зазначається, що на початку вересня до Голосіївського управління поліції звернулась місцева жителька і повідомила, що її 88-річну сусідку ошукали. Слідство встановило, що потерпілій на стаціонарний телефон зателефонувала жінка, яка представилась лікарем та повідомила, що її донька потрапила в аварію і потребує невідкладної дороговартісної операції.

"Шокована новиною мати, намагаючись врятувати доньці життя, без вагань передала усі свої заощадження незнайомцю, який невдовзі прийшов до неї додому. Лише на ранок, зателефонувавши донці, потерпіла зрозуміла, що стала жертвою аферистів та звернулася по допомогу до поліції",— йдеться у повідомленні.

За кілька днів правоохоронці затримали підозрюваного за місцем проживання в Одесі. Це 28-річний уродженець Одещини, який вже відбував покарання за майнові злочини. За ч.3 ст.190Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки Кримінального кодексу України йому загрожувати до восьми років позбавлення волі. Наразі суд обрав чоловіку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Правоохоронці нагадують, щоб убезпечити себе потрібно:

  • не довіряти незнайомцям, які телефонують із несподіваними повідомленням про нещасний випадок, що стався з рідними або скоєне ними правопорушення
  • перевіряти правдивість наданої інформації, щоб уникнути фінансових втрат
  • телефонувати родичам, про яких йдеться і якщо зв'язок із ними відсутній, звертатися до поліції чи у лікарню.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України попереджає переселенців про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" не виходив на зв'язок.

Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.

У Києві викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У столиці викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.

"Ваш родич у біді": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства.

Топ дня

Вибір редакції

На початок