Перейти до основного змісту
У столиці затримали рейдерів, які привласнювали доходи платних автостоянок

У столиці затримали рейдерів, які привласнювали доходи платних автостоянок

У Києві викрили групу рейдерів, які відбирали бізнес у власників паркувальних майданчиків
Слідчі дії у межах кримінального провадження про вимагання, Київ, листопад 2023 р. Фото: СБУ

У Києві припинили діяльність групи рекетирів, які відбирали бізнес у підприємців. "Ділки" взяли під свій контроль прибутки кількох паркувальних майданчиків. Нині затримані п'ятеро учасників рейдерської організації.

Про це повідомляють Служба безпеки та Київська міська прокуратура.

За даними слідства, рекетирам "сподобався" чужий бізнес — 6 автомобільних стоянок у Києві, якими на законних підставах управляли дві приватні фірми. На підприємців "тиснули" погрозами фізичної розправи, аби вони передали права на бізнес.

Так змовникам вдалося заволодіти правом користування паркувальними майданчиками і привести туди своїх менеджерів. Оплата за стоянку авто стала надходити в кишені рекетирів, а не реальних власників бізнесу. За даними прокуратури, через рейдерські захоплення парковок підприємці втратили понад 1 млн гривень.

Як повідомили в СБУ, до складу угруповання входили 15 людей, серед яких представники криміналітету пострадянських країн. Спецпризначенці затримали п'ятьох учасників.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів вилучили вогнепальну зброю та боєприпаси, мобільні телефони, комп'ютери та чорнові записи рейдерського "бізнесу", печатки фіктивних фірм, понад пів мільйона готівки у гривневому еквіваленті, ймовірно, одержаної злочинним шляхом.

У столиці затримали рейдерів, які привласнювали доходи платних автостоянок
Затримання та обшуки в підозрюваних, Київ, листопад 2023 р. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Наразі затриманим повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 189 (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану);
  • чч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).

Крім того, дії одному із затриманих інкримінують ч. 1 ст. 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Підозрюваним загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

За рішенням суду фігуранти перебувають під домашнім арештом з обов'язковим носінням електронного браслета. Прокуратура оскаржує цей запобіжний захід.

Що відомо про викриття випадків привласнення чужого майна на Київщині

У липні у столиці припинили діяльність групи рейдерів, які привласнювали майно київських кооперативів: автогаражів і стоянок для транспорту.

У лютому СБУ повідомила про підозру організаторам рейдерського захоплення КП "Бучаводоканал" на Київщині. Серед підозрюваних – керівництво місцевого добровольчого формування.

Також Служба безпеки затримала організаторів злочинної організації, які діяли під виглядом двох добровольчих формувань. Вони залякували підприємців у Києві, вимагаючи у них гроші.

В Офісі Генпрокурора повідомили, що у першій половині 2023 року в Україні суттєво зросла кількість випадків рейдерства у порівнянні з минулим роком.

Топ дня
Вибір редакції
На початок