Без масових заходів: як в столиці святкуватимуть Новий рік та Різдво

Без масових заходів: як в столиці святкуватимуть Новий рік та Різдво

Ялинка в Києві
Проєкт Різдвяної ялинки-2023 у Києві. Фото ілюстративне: Ігор Добруцький

У Києві не буде великих ярмарок та святкувань на Різдво та Новий Рік. Проте головну ялинку країни встановлять на Софійській площі.

Таке рішення ухвалила Рада оборони столиці, повідомляє КМВА та міський голова Віталій Кличко.

Як і минулого року, ялинку встановлять та прикрасять за кошти меценатів, а також обмежено використовуватимуть електроенергію. Масових заходів, ярмарків та розваг біля неї проводити не будуть.

"Якщо райдержадміністрації міста плануватимуть якісь святкові заходи в районах, то виключно з дотриманням правил безпеки, в місцях з укриттям. І теж не коштом бюджету Києва", — розповів Кличко.

Оскільки цього року відзначають Різдво за новоюліанським календарем, тож ялинку встановлять до 6 грудня. Вона простоїть до 10 січня 2024 року.

Що відомо про головну ялинку країни

На початку листопада 2022 року до столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки. У розробників дизайну було кілька варіантів, вибір зупинили на оздобленні в синьо-жовтих кольорах національного прапора.

8 листопада на сайті КМДА зареєстрували першу петицію проти встановлення новорічної ялинки у Києві. Необхідні 6 тисяч підписів зібрали менше ніж за добу.

Попри кілька петицій щодо недоречності святкових заходів в умовах війни, у Києві встановили головну новорічну ялинку країни.

У 2022 році ялинка була скромна в оздобленні, порівняно з попередніми роками. Дерево буде штучним заввишки 10 метрів, замість 30, як це було до повномасштабної війни. Також не було святкової ілюмінації. Її засвітили 19 лютого на свято Миколая.

На початок