У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі

У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі

У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі
. Головна ялинка країни на Софійській площі Фото: Юлія Коршенко/Суспільне

У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі. Цьогоріч це "Ялинка незламності" заввишки 12 метрів з енергозберігаючими гірляндами, які світитимуться від генератора. Ялинка прикрашена минулорічними іграшками. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

Він нагадав, що цього року було багато дискусій стосовно того, чи варто ставити ялинку, зважаючи на те, що зараз усі живуть в умовах воєнного стану, обстрілів та відключень електроенергії.

У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі
Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"Але, я вважаю, що ми ухвалили правильне рішення. Ялинка повинна бути! В наших дітей має бути свято! Попри всі намагання російських варварів позбавити українців радості Різдва то Нового року", — каже Кличко.

У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі
У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

За його словами, цього року формат святкувань інший. Ялинка не така велика й ошатна, як завжди — 12 метрів замість 31-го, як минулого року. Назвали її "Ялинкою незламності". Сяятиме ялинка у визначений час.

У Києві засвітили головну ялинку країни на Софійській площі
Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"З 17 до 21 вечора. Вона працює від генератора. І хочу зазначити, що всі витрати на її встановлення від бізнесу",— сказав мер.

Масових розважальних заходів, фудкортів, ярмарків та атракціонів на Софійській площі цьогоріч не буде.

Що відомо про новорічну ялинку в столиці

На початку листопада на розгляд столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки. У розробників дизайну було кілька варіантів, вибір зупинили на оздобленні в синьо-жовтих кольорах національного прапора.

6 листопада мер Києва Віталій Кличко в об’єднаному телемарафоні повідомляв, що у Києві на Різдво та Новий рік масових святкувань не буде. Проте столична влада попередньо планує встановлення новорічної ялинки, хоча все залежатиме від безпекової ситуації.

8 листопада на сайті КМДА зареєстрували першу петицію проти встановлення новорічної ялинки у Києві. Необхідні 6 тисяч підписів зібрали менше ніж за добу.

У КМДА заявили, що питання про встановлення новорічної ялинки на Софійській площі у Києві столична влада вирішуватиме наприкінці листопада з урахуванням безпекової ситуації в країні

Попри кілька петицій щодо недоречності святкових заходів в умовах війни, у Києві встановлять головну новорічну ялинку країни, повідомив столичний голова Віталій Кличко.

Цьогорічна головну ялинку у Києві буде скромною в оздобленні, порівняно з попередніми роками. Дерево буде штучним заввишки 10 метрів, замість 30, як це було до повномасштабної війни. Також не буде святкової ілюмінації, розповів керівник компанії Folk Ukraine, що організовує новорічне свято на Софійській площі, Ігор Добруцький.

У Києві в п’ятницю, 16 грудня, на Софійській площі почали монтувати головну новорічну ялинку. 17 грудня змонтували та розпочали прикрашати символічну ялинку незламності.

Читайте також

У Бучі у день Святого Миколая засвітять головну ялинку громади

Нічна атака "шахедами", росіяни не випускають з окупованих територій, Путін прилетів до Білорусі. 299 день війни. Онлайн

На початок