У Києві таки встановлять новорічну ялинку — Кличко

У Києві таки встановлять новорічну ялинку — Кличко

У Києві таки встановлять новорічну ялинку — Кличко
Проєкт Різдвяної ялинки-2023 у Києві Фото: Ігор Добруцький

Попри кілька петицій щодо недоречності святкових заходів в умовах війни, у Києві встановлять головну новорічну ялинку країни. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав столичний голова Віталій Кличко.

За його словами, про святкування Нового року у столиці говорив з військовими, які перебувають на передовій.

"І один із хлопців сказав: "Чому моя дитина буде зараз без ялинки, без Нового року, без новорічного настрою?" — зазначив Кличко.

Він додав, що жодних масових заходів не планується. Але представники бізнесу власним коштом погодилися встановити новорічне дерево.

"Ми розуміємо, що масові заходи заборонені в воєнний час. І їх не буде в жодному разі. Але скасовувати Новий рік та Різдво ніхто не збирається, і атмосфера Нового року повинна бути. Не можна дозволити Путіну вкрасти наше Різдво", — сказав мер.

Загалом планується кілька новорічних локацій у різних районах Києва, але без масових заходів, концертів і фуд-кортів, зауважив Кличко.

Що відомо

  • 8 листопада на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію проти встановлення новорічної ялинки. Автор ініціативи вважає недоречним витрачати кошти на придбання ялинки, монтаж, її обслуговування та демонтаж. Виділені гроші пропонує спрямувати на допомогу ЗСУ чи переселенцям, а святкування перенести на потім. Менше ніж за добу кияни зібрали необхідні 6 тисяч підписів для розгяду петиції проти ялинки у Київраді.
  • 10 листопада на сайті Київської міської ради з'явилась ще одна петиція про ялинку. У тексті авторка пропонує, щоб цього року до новорічних свят у Києві таки встановили головне святкове дерево країни, але не за бюджетні кошти, а за гроші меценатів.
  • Комісія Київради з питань культури розглянула петицію стосовно доцільності цьогорічної різдвяної ялинки. Рішення про встановлення ялинки у столиці ухвалять після консультацій із силами оборони. Якщо її дозволять встановити, то всі витрати візьмуть на себе спонсори.
  • На початку листопада на розгляд столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки, яку цього року планують встановити у Києві. У розробників дизайну є варіант оздоблення в синьо-жовтих кольорах національного прапора.
  • 6 листопада мер Києва Віталій Кличко в об’єднаному телемарафоні повідомляв, що у Києві на Різдво та Новий рік масових святкувань не буде. Проте столична влада попередньо планує встановлення новорічної ялинки, хоча все залежатиме від безпекової ситуації.

Читайте також

Різдво не спинити: якою буде "Зимова Країна на ВДНГ"

На початок