На Київщині у Бучанській громаді організували День донора. Медики зібрали 16 літрів крові.
Про це у Telegram повідомила пресслужба Бучанської міської ради.
Зазначається, що виїзну акцію провів Київський міський центр крові у співпраці з Бучанським консультативно-діагностичним центром.
У міськраді поінформували, що здати кров прийшло близько 100 охочих. Переважно — студенти та молоді. Після медичного обстеження донором змогла стати 31 людина.
"Усю зібрану кров передали до Центру переливання крові — нині значно зростає потреба для наших захисників",— йдеться у повідомленні.
Медики нагадують, щоб підготуватися до здачі крові, потрібно:
- за три дні до здавання крові відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять
- не вживати алкоголь за 48 годин, а також жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління
- обов'язково виспатися і з'їсти легкий сніданок, наприклад, солодкий чай, дієтичне печиво, кашу на воді
- не курити за годину до здачі крові
- не приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, чи слабкість.
Перелік протипоказів до здачі крові можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров'я України.
Що відомо про донорство крові
14 вересня, у Ірпені провели День донора у рамках ініціативи від Київського обласного центру служби крові. Долучилися 127 жителів міста. Кров будуть використовувати для вагітних при складних пологах, онкохворих, людей під час операцій, жертв аварій і катастроф та поранених внаслідок ворожих обстрілів
14 червня, у Всесвітній день донора, у Києві відкрилася річна кампанія популяризації донорського руху "Розквітай". Під час заходу розгорнули фотовиставку "Побач" з портретами донорів та їхніми історіями, а також провели забір донорської крові.
Також у червні до Дня донора оголосили лауреатів щорічної премії ДонорUA Awards. Її отримали 47 донорів крові. Нагородження відбулося у Києві.
У лютому цього року в Ірпінській міській поліклініці організували День донора.
У вересні минулого року Мінохорони здоров'я анонсувало старт кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором", якою закликає громадян ставати донорами крові для військових та постраждалих цивільних. Зазначається, що в умовах воєнного стану необхідне забезпечення донорською кров'ю та її компонентами.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну число охочих здати кров різко збільшилось. Станом на червень минулого року до Київського міського центру крові звернулося 8600 донорів. Із них 4564 — кров здавали вперше.