Від початку війни Київській міський центр крові прийняв 8600 донорів — КМДА

Від початку війни Київській міський центр крові прийняв 8600 донорів — КМДА

Від початку війни Київській міський центр крові прийняв 8600 донорів — КМДА
Фото: КМДА

Від початку повномасштабного вторгнення Росії до Київського міського центру крові звернулося 8600 донорів. Із них 4564 — кров здавали вперше. Дефіциту крові у медзакладах столиці немає.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.

За її словами, 24 лютого у КМДА звернулися до киян здавати кров для потреб хворих та поранених. Тоді ж Центр крові перейшов у цілодобовий режим, а співробітники працювали у кілька змін – днем на забір крові, вночі – на її переробку.

"Заради можливості рятувати життя кияни пішки діставалися до пунктів здачі крові, очікували у величезних чергах і розходилися лише в комендантську годину. В результаті за перші 30 днів війни було прийнято понад 3000 донорів. Це вдвічі більше, ніж за такий самий період у мирний час", – зазначила Валентина Гінзбург.

Вона додала, що серед донорів люди різного віку та різних професій. Кров здавали і колективами.

З усіх 8600 донорів, 4564 — здавали кров вперше. На сьогодні столичні медичні заклади забезпечені необхідними компонентами крові, повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА.

Що відомо

  • 14 червня у світі відзначається Міжнародний день донора крові. День започатковано 2005 року, коли його затвердила Всесвітня асамблея охорони здоров'я, аби стимулювати сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові, повідомили у КМДА.
  • Станом на 31 травня від початку війни понад 7 тисяч донорів здали кров у Київському міському центрі крові. Щодня в пункти збору крові звертаються в середньому 100 донорів.

Читайте також

"Черг немає, люди приходять у визначений час": як відбувається донорство крові в умовах війни

Як стати донором крові та навіщо реєструватись у резерв

Вторгнення Росії в Україну, день 111. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок