МОЗ просить українців здавати кров

МОЗ просить українців здавати кров

МОЗ просить українців здавати кров

Міністерство охорони здоров'я анонсувало старт кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором", якою закликає громадян ставати донорами крові для військових та постраждалих цивільних.

Про це повідомляється на сайті МОЗу.

Зазначається, що в умовах воєнного стану необхідне забезпечення донорською кров’ю та її компонентами. Щодня потрібна кров для українських військових і для цивільних громадян, які страждають через обстріли РФ.

Війна. Усі новини

"Наразі важливо збільшувати запаси безпечної і якісної донорської крові, яка допомагає не тільки рятувати життя військових, а й проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації", – ідеться у повідомленні.

Щоб стати донором необхідно звернутися до центру крові у своєму місті або записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними.

Перелік центрів крові – за посиланням: https://cutt.ly/TCWc6NV

Також є можливість записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає здати кров, може зареєструватися на ресурсі: https://www.donor.ua/.

Донором може стати кожен українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання детально можна прочитати тут: https://utcc.gov.ua/blooddonor/.

Читайте також

Хто може стати донором крові та як до цього підготуватися

"Вони віддають найцінніше": як одесити здають кров для військових та цивільних

"А я можу врятувати тата?": 5-річний харків'янин став донором для батька

Продуктовий набір за донацію. Миколаївська станція переливання запрошує донорів

На початок