На проєктування будівництва та капітальні ремонти укриттів у закладах освіти додатково спрямують майже 133 мільйони гривень. Відповідні зміни до Програми економічного і соціального розвитку Києва на 2021-2023 рр. на поточний рік ухвалили міські депутати під час засідання.
Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на Департамент економіки та інвестицій.
Зазначається, що на проєктування будівництва споруд цивільного захисту населення в десяти районах міста спрямують 91 мільйон гривень.
"На капітальні ремонти існуючих укриттів, що розташовані у школах, дитячих садках, гуртожитках та закладах професійно-технічної освіти, буде виділено 41,6 мільйона гривень",— йдеться у повідомленні.
Окрім того, у межах внесених змін до Програми на 2023 рік Київрада також збільшила фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки на 100 млн гривень. Це дозволить посилити обороноздатність та безпеку у столиці,— підсумували у КМДА.
Що відомо про київські укриття
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.
8 червня Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану.
Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, понад третина укриттів у Києві непридатні для використання, вільний доступ мають 2/3 сховищ. Мер Кличко заявив, що загалом 65% сховищ придатні до користування.
Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.