Правоохоронці викрили та повідомили про підозру директору приватної фірми у незаконному заволодінні коштами. Гроші виділялися на закупівлю форменого одягу для військовослужбовців підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Слідство встановило, що у 2022 році військова частина та товариство (швейна фабрика) уклали договори на поставку форменого одягу для військовослужбовців. Йшлося про поставку вітровологозахисних та утеплених зимових курток, а також літніх польових костюмів.
"Загальна вартість угод становила 35 млн гривень. Скориставшись нагальною потребою у забезпеченні українських військовослужбовців одягом, компанія отримала спочатку передоплату у сумі понад 5 млн гривень, а згодом решту обумовлених договорами коштів",— йдеться у повідомленні.
У прокуратурі поінформували, що поставлені товари виявилися неналежної якості. За висновками експертів поставлена військова форма не відповідає технічним умовам та не може використовуватися за призначенням.
Директору товариства вручено повідомлення про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Наразі встановлюються інші громадяни, причетні до вчинення злочину, зокрема, серед військових посадових осіб.
За ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
У Нацполіції України оприлюднили зафіксовані розмови директора товариства із підлеглим та партнером стосовно якості і завищених цін на форму.
Що відомо про викриття шахрайським схем, пов'язаних з допомогою військовим
Правоохоронці повідомили про підозру чоловіку, який, перебуваючи у київському СІЗО за крадіжку, збирав гроші на потреби ЗСУ, а виконувати зобов'язання не збирався.
У Києві викрили псевдоменеджера магазину, який присвоював гроші військових, що надходили як оплата за амуніцію.
20-річний киянин ошукав трьох волонтерів, які перерахували йому понад 100 тисяч гривень на придбання захисних шоломів, бронежилетів та бронеплит.
Майже 600 тисяч гривень отримав очільник благодійного фонду на Київщині за продаж гуманітарки, яку мали доставити Збройним силам України.
Правоохоронці затримали київського підприємця, який продавав позашляховики, що були ввезені в Україну для потреб захисників.
У Києві правоохоронці затримали підприємця, який продавав гуманітарну допомогу з Європейського Союзу та США і заробив на цьому понад 500 тисяч гривень.
Столичні правоохоронці затримали раніше судимого 26-річного мешканця Вінницької області, який ошукав військових. Чоловік обіцяв передати авто на передову, але після отримання грошей перестав виходити на зв’язок.