Ошукав волонтерів на 100 тисяч грн: киянин продавав неіснуючу військову амуніцію

Ошукав волонтерів на 100 тисяч грн: киянин продавав неіснуючу військову амуніцію

Ошукав волонтерів на 100 тисяч грн: киянин продавав неіснуючу військову амуніцію
Ілюстративне. Фото: Суспільне Поділля

20-річний киянин ошукав трьох волонтерів, які перерахували йому понад 100 тисяч гривень на придбання захисних шоломів, бронежилетів та бронеплит. Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.

Шахрай розмістив на популярних сайтах та у волонтерських групах фейкові оголошення про продаж військового та тактичного спорядження, а саме: бронежилетів, шоломів, бронеплит, джгутів, турнікетів, аптечок тощо.

Ошукав волонтерів на 100 тисяч грн: киянин продавав неіснуючу військову амуніцію
Підозрюваний у шахрайстві. Фото: Поліція Києва

Потенційним покупцям надсилав у приватні повідомлення відповідні фото товару, а також повідомляв про необхідність повної передплати. Мовляв, амуніцію потрібно закупити в Європі. Проте одразу після отримання коштів, чоловік переставав виходити на зв'язок.

Киянину повідомили про підозру за ч. 1ч. 1 ст. 190 карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. та ч. 2ч. 2 ст. 190 карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років. ст. 190 КК – шахрайство. Нині йому обирають запобіжний захід, а правоохоронці встановлюють можливих спільників та інші епізоди привласнення коштів.

Що відомо

  • У Миколаївській області жінку підозрюють у шахрайстві з продажем автівок в інтернеті. За інформацією правоохоронців, підозрювана ошукала понад 120 людей, отримала від кожного завдаток за авто та "зникла".
  • У Луцьку правоохоронці затримали 20-річного чоловіка, який через інтернет продавав неіснуючу військову форму та амуніцію.
  • На Дніпропетровщині затримали 16-річного юнака, який ошукав батька загиблого бійця на понад 1,3 мільйона гривень.
  • Киянка передала 11 тисяч гривень 22-річному "волонтеру", який у березні зголосився доставити гроші для її родичів на окупованій території.

Читайте також

"Ваш родич у біді": поліція Київщини склала список поширених схем шахрайства

Могли втратити дохід та бізнес: чотири історії про цифрові загрози і коментарі кіберексперта

На початок