На Київщині пріоритетом для відбудови обрали соціальну інфраструктуру та житло.
Про це розповів голова Київської ОВА Руслан Кравченко.
Очільник регіону презентував пріоритетні завдання з відбудови Київщини. Зокрема, до переліку невідкладного будівництва увійшли:
- лікарня в Макарові, яка постраждала від російських обстрілів. Там запланували ремонт, після якого медзаклад зможе приймати 9,5 тис. пацієнтів;
- будівля Васильківського професійного ліцею, яка була повністю зруйнована російською ракетою. Її потрібно побудувати заново на 500 учнів;
- реконструкція центру соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Копилів;
- реконструкція пансіонату для людей пенсійного віку в Ржищеві.
Ще заплановані відновлення шкіл, дитячих садків, інших соціальних закладів. Також готові проєкти для нових медзакладів "з нуля", де в них є гостра потреба для місцевих та військових.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.
Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
Станом на кінець червня 2023 року, повністю та частково відновили 12 108 пошкоджених об'єктів. Зокрема, повністю відбудували 6 767 багатоповерхівок та приватних будинків, ще 3 919 – частково із забезпеченням життєдіяльності.
У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.