На Київщині створюють каталог з відновлення області

На Київщині створюють каталог з відновлення області

На Київщині створюють каталог з відновлення області
. Фото: КОВА

На Київщині створять Каталог відновлення області, де можна буде дізнатись про відремонтовані об'єкти. Про це розповіли в Київській ОВА.

У Каталозі представлять дані більше тисячі об'єктів, які відновлювали коштами з резервного держбюджету протягом 2022 року. Тоді на ремонт в області виділили понад 700 млн грн, зазначив заступник голови КОДА Микола Бойко.

У ньому міститиметься інформація про відбудову приватних та багатоквартирних будинків, об’єктів критичної інфраструктури, закладів освіти та охорони здоров’я, закладів культури, адміністративних будівель, ремонт пошкоджених доріг.

"У каталозі будуть відповідні фільтри, де кожен подивитися той або інший об’єкт, за яку суму виконані роботи, ким проводилися", – розповів заступник голови Київської ОДА.

Такий каталог має забезпечити більшу прозорість під час відбудови регіону, вважають в адміністрації. Згодом його представлять також для відновлених об'єктів у 2023 році.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на кінець червня 2023 року, повністю та частково відновили 12 108 пошкоджених об'єктів. Зокрема, повністю відбудували 6 767 багатоповерхівок та приватних будинків, ще 3 919 – частково із забезпеченням життєдіяльності.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок