ДБР затримало посадовця КМВА, який за гроші допомагав чоловікам виїхати з України

ДБР затримало посадовця КМВА, який за гроші допомагав чоловікам виїхати з України

Доповнено
Посадовець КМВА, якого підозрюють в незаконному переправленні чоловіків за кордон
Посадовець КМВА, якого підозрюють в незаконному переправленні чоловіків за кордон. Фото: ДБР

Працівники ДБР затримали начальника одного з управлінь штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ, який також обіймає посаду начальника одного з відділів Київської міської військової адміністрації. Йому інкримінують організацію схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон України.

Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань.

"Ціна "послуги" для однієї особи становила 10 тисяч доларів США. За ці гроші клієнтам" оформлювали фіктивні документи про непридатність до військової служби", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці задокументували кілька випадків видачі фіктивних документів. Самого організатора схеми ДБР затримало під час передачі документів, які надають право виїзду з України трьом чоловікам, за які він отримав 30 тисяч доларів США.

Обшуки провели за місцем проживання посадовця, в районному територіальному центрі комплектування і КМВА. У нього вилучили понад 48 тисяч доларів США (з них 2 тисячі доларів США ідентифікували, як кошти отримані за допомогу у перетині кордону) та 5 тисяч євро.

Попередня правова кваліфікація злочину — незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.

Готується повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу затриманому.

Досудове розслідування триває, встановлюються інші факти та люди, котрі можуть бути причетними до вчинення правопорушення. Правоохоронці також перевіряють причетність до злочину посадовців одного із київських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Водночас у Київській міській військовій адміністрації заявили, що справа, за якою затриманому повідомили підозру, не пов'язана із виконанням його службових обов'язків як посадової особи КМВА.

Що відомо про випадки незаконного виїзду закордон військовозобов'язаних

У зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України діє обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

На Київщині викрили членів Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку. За понад 80 тис. грн оформлювалася необхідна медична документація про проходження лікування та присвоєння вказаної групи.

У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.

СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів. "Послуга" коштувала від однієї до двох тисяч євро з людини.

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали закордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.

На Київщині викрили групу людей, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.

У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

На початок