Перейти до основного змісту
Будівництво Музею Голодомору-геноциду: коли завершаться роботи

Будівництво Музею Голодомору-геноциду: коли завершаться роботи

Друга черга Музею Голодомору
Будівництво другої дерги Музею Голодомору-голокосту. Київ. 24 липня 2023р. Фото: Нікіта Галка / Суспільне

Завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві планують в середині наступного року. Нині виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт. Про це під час престуру до музею повідомив журналістам заступник генерального директора організації генпідрядника Іван Сидоренко, інформує кореспондент Суспільного.

Орієнтовно до 31 грудня цього року мають завершити зовнішні роботи і розпочати внутрішні.

"По планах добудови другої черги у нас основна мета — закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду, щоб у нас був закритий контур і підведені всі комунікації і була можливість виконувати роботи всередині приміщення", — сказав Сидоренко.

За його словами, загалом в будівельному процесі задіяно понад 70 фахівців. Однак щоденно працює близько 44 людей, решта — ще не вийшли на об'єкт, оскільки чекають поставки обладнання і матеріалів.

"З точки зору будівництва, він (музей — ред.) для нашої держави, я вважаю, є унікальним, тому що він дуже складний архітектурно, непростий з інженерної точки зору і плюс він будується в непростих умовах, тобто у нас є зсувонестійка зона", — зазначив представник організації генпідрядника.

Загальний кошторис зведення Музею — 1,6 млрд гривень. Ті 573 млн грн, що їх 13 липня виділила Верховна Рада для завершення будівництва другої черги — це останній транш і цих коштів має вистачити.

"Остання сума — 580 млн — це завершення робіт до наступного літа, щоб на 100% профінансувати всі роботи. Цієї суми достатньо. Але якщо курс долара підвищиться, то ціна на закупку матеріалів і обладнання підвищиться", — сказав Іван Сидоренко.

За словами виконувачки обов'язків директорки Музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак, загальна площа будівлі другої черги — 15 тис кв.м. Саме ж будівництво, нагадала вона, почалося у 2017 році. Закінчення робіт відтерміновувалося спочатку через пандемію коронавірусу, а потім — через повномасштабне вторгнення Росії.

"Будівля буде містити основну експозицію, залу тимчасових виставок, обладнане музейне фондосховище, конференц-залу. Очікуємо приймати міжнародні форуми, симпозіуми, конференції, тут буде кінозал, місце для дискусій, обговорень", — розповіла вона.

За її словами, фінансування будівництва другої черги йде з державного бюджету, але оператором коштів є державне підприємство в системі Міністерства культури, зазначила Леся Гасиджак. Про доречність зведення Музею в умовах війни вона сказала:

"Питання будівництва музею, можливо завжди буде не на часі, на думку декого з наших критиків. Тому що потім на поряду денному буде відбудова країни, житла і тому подібне. І кожного разу через 15 років ми будемо повертатися до того, що ми забули і не знаємо, хто є нашим ворогом, які наслідки співжиття з цим ворогом, як з ним треба боротися і ким він є і які запобіжники треба вжити, щоб подібні злочини не повторювалися в майбутньому".

Що відомо про будівництво Музею Голодомору-геноциду

14 липня Верховна Рада погодила надання 573 млн гривень на завершення будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, яке почалося у 2017 році.

У соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни. Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вважає фінансування будівництва доречним. "Якщо хтось говорить про те, що музей не потрібно будувати під час війни, хай наведуть аргументи, крім того, що потрібно витрачати кошти на відновлення. Вони є. Відновлення триває. Так само потрібно витрачати кошти", — сказав він.

Топ дня

Вибір редакції

На початок