Верховна Рада виділила кошти на добудову Національного музею Голодомору-геноциду

Верховна Рада виділила кошти на добудову Національного музею Голодомору-геноциду

Верховна Рада виділила кошти на добудову Національного музею Голодомору-геноциду
Фото: Музей Голодомору I Holodomor Museum/Facebook

У Верховній Раді погодили виділення коштів на добудову Національного музею Голодомору-геноциду. Про це 13 липня у Facebook повідомила виконувачка обов'язків директорки Леся Гасиджак.

"Це не додаткове чи понаднормове фінансування (вартість будівництва була відома ще у 2018 році й вона лишилася незмінною), а виключно та сума, якої бракувало для завершення зведення цілісного меморіального комплексу", — зазначила вона.

Верховна Рада підтримала надання 573 млн грн на завершення будівництва другої черги музею. А це будівля з основною експозицією, виставковою залою, спеціалізованим фондосховищем, кінозалом і конференц-залом.

Також у 2023 році заплановано завершити реалізацію проєкту першої черги будівництва в повному обсязі:

  • технологічний ствол з його гідроізоляцією;
  • благоустрій та освітлення території внутрішнього двору;
  • зведення пандуса в парку;
  • внутрішні оздоблювальні роботи в офісній частині будівлі "Свіча пам’яті";
  • монтаж обладнання відеонагляду та зовнішнього освітлення.

За ухвалення відповідного законопроєкту № 9437 про внесення змін до державного бюджету України на 2023 рік "за основу та в цілому" проголосували 312 народних депутатів.

музей голодомору
Депутати підтримали виділення коштів. Скриншот зі сторінки у Telegram

"Заспокою скептиків, які хвилюються за державну казну: ініціатива не передбачає загального збільшення видатків державного бюджету на поточний рік. А от її реалізація допоможе досить швидко завершити вже розпочаті будівельні роботи, ввести обʼєкт в експлуатацію та гідно вшанувати пам'ять мільйонів жертв трагедії", — зазначила заступниця голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук.

Конфлікт довкола Музею Голодомору-геноциду

У червні 2023 року Івано-Франківський апеляційний суд вирішив поновити Олесю Стасюк на посаді директорки Музею Голодомору.

Раніше Міністерство культури видало наказ про її звільнення, де було зазначено, що Стасюк не виконала умов трудового договору — не просувала авторитет музею на державному та міжнародному рівні.

Восени 2021 року навколо музею стався скандал: директорка наполягала, що під час Голодомору загинули 10,5 млн людей. Низка науковців звернулися до громадськості з відкритим листом, заявивши, що музей Голодомору-геноциду причетний до фальсифікації: інформація про кількість жертв не має під собою ґрунтовних і фактологічних досліджень. МКІП просило Стасюк дати пояснення ситуації, проте вона не надала відповіді.

Виконувачка обов'язків директорки Леся Гасиджак вважає, що рішення поновити Стасюк на посаді може мати репутаційні втрати.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок