У Києві суд зобов’язав балансоутримувача привести укриття у належний стан. Ідеться про споруду цивільного захисту по вул. Коноплянській в Оболонському районі, яка здатна розмістити до 300 людей.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Так, рішенням Київського окружного адміністративного суду задоволено позов столичної прокуратури про зобов’язання балансоутримувача привести у належний стан сховище в Оболонському районі столиці.
Під час перевірок, які провели представники прокуратури і ДСНС, виявилось, що вказане приміщення перебуває в аварійному стані і не готове для використання як укриття для мешканців.
За законом, на власників, балансоутримувачів та користувачів споруд цивільного захисту покладені обов’язки утримувати їх у належному стані, готовими до використання.
У столичній прокуратурі додали, що упродовж 2022-23 років у Києві до суду подали 28 позовів про зобов’язання балансоутримувачів та власників привести захисні споруди у стан готовності до використання за призначенням. Загальна площа укриттів, щодо яких подані судові позови, перевищує 11 тис. кв.м, там можуть розміститися понад 11 тисяч людей.
Що відомо про перевірки та облаштування київських укриттів
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули двоє жінок і дитина. Жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. 10 червня вона закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками комісії, 15% укриттів Києва придатні до використання без зауважень.
У Києві, після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів, з обліку та мапи зняли близько тисячі об’єктів. Для поповнення фонду захисних споруд влада почала переговори із підприємцями про доступ населення до підвальних приміщень.
Також у столиці планують встановити понад 200 модульних укриттів, насамперед, у спальних районах міста. На них місто виділить 300 мільйонів гривень.
Перше "пілотне" мобільне укриття з'явилось у Києві наприкінці червня. Воно виготовлене з бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.
Київські укриття обладнають автоматизованою системою відкриття, аби під час повітряної тривоги до них був гарантований доступ.
Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.