У Києві провели штабне тренування служб міста, на якому відпрацювали оперативні дії в разі виникнення надзвичайної ситуації на гідроспорудах Дніпровського каскаду — Київській ГЕС/ГАЕС. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.
За його словами, це вже другі масштабні навчання у столиці з початку року, які стосуються організованих дій на випадок підтоплень чи пошкоджень гідроспоруд. Наразі до тренувань залучили понад 250 учасників.
Зокрема, уточнювалися території та райони, які потрапляють у зону підтоплення, відпрацьовувалася механіка взаємодії між різними підрозділами, перевірялася техніка, шляхи інформування населення тощо.
"Враховуючи те, що у випадку надзвичайної ситуації в зону підтоплення можуть потрапити пʼять районів, то інші пʼять працюватимуть із ними в режимі взаємної допомоги. За кожним із районів буде закріплений район-партнер",— каже Пантелеєв.
Він зауважив, що на Офіційному порталі Києва опубліковані інструкції для населення на випадок підтоплення територій міста, розроблені на основі рекомендацій Державної служби з надзвичайних ситуацій України.
Що відомо про тренінги та навчання у місті, які організовують для киян
У Києві 2374 людини пройшли тренінги з домедичної допомоги, організовані містом у 2022 році. Навички, здобуті на навчаннях, допоможуть надати першу допомогу людині, а можливо і врятувати життя.
У Києві з червня цього року на базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де всіх охочих навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу. Щоб пройти обраний тренінг, необхідно заповнити анкету учасника. Після проходження курсу лекцій слухачі отримають сертифікати про базову домедичну підготовку.
У Києві кожної третьої п’ятниці місяця на 12 станціях київського метрополітену професійні медики навчають домедичної допомоги. Зокрема, як провести первинну оцінку стану постраждалого, як допомогти при масивній кровотечі, термічних опіках тощо
Влітку у метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.
Тренінги з домедичної допомоги, які організовують в метро, стають популярними серед киян. В листопаді понад 2600 містян навчилися основним прийомам порятунку життя. Багато містян записували дії інструкторів на відео.