Лідери африканських держав відвідали Бучу

Лідери африканських держав відвідали Бучу

Лідери африканських держав відвідали Бучу
. Президент ПАР Сиріл Рамафоса відвідав Бучу Скрін із відео: Presidency South Africa/Twitter

Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса разом із іншими лідерами африканських держав відвідали Бучу на Київщині. Про це повідомляється у Twitter президента ПАР.

Окрім президента ПАР в Україну прибули й інші лідери африканських держав. Президент Замбії Хакаїнді Хічілема, президент Сенегалу Макі Салл, президент Коморських Островів Азалі Ассумані, який зараз очолює Африканський Союз, прем'єр-міністр Єгипту Мустафа Мадбулі, міністр закордонних справ Уганди Джедже Одонго.

"Президент Сиріл Рамафоса та інші глави африканських держав і урядів, які беруть участь у миротворчій місії африканських лідерів, у православній церкві Святого Андрія в Бучі в Києві, провели брифінг перед своїм візитом до братської могили, де поховані 458 мирних жителів, які були вбиті в початкові етапи конфлікту",— йдеться у повідомленні.

Напередодні у представництві президента ПАР повідомили, що лідери Південної Африки, Замбії, Коморських островів, Республіки Конго, Єгипту, Сенегалу та Уганди 16 червня відвідають Київ в рамках Африканської миротворчій місії щодо врегулювання війни між Україною та РФ.

Що відомо про візити іноземних делегацій у Київ

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо у червні приїхав до Києва. Візит був запланований в умовах суворої секретності. Прем’єр відвідує Україну на тлі політичної кризи у Канаді.

У березні представники партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Ларс Клінгбайль та Рольф Мютценіх прибули з неанонсованим візитом до Києва. Також у столицю приїжджав прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш, аби підтвердити непохитну підтримку України.

23 лютого на Київщину прибув премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес. Після поїздки деокупованими містами області, голова уряду Іспанії прибув до Києва. Там він зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським, де після переговорів провів брифінг.

21 лютого в Київ приїхала премʼєр-міністерка Італії Джоржа Мелоні. Вона побувала в деокупованих містах Київської області та в Києві, де поспілкувалася з Володимиром Зеленським.

Президент США Джо Байден 20 лютого прибув з неанонсованим візитом до Києва. Це перший візит американського лідера в Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії. Також це перший візит президента США в Україну з 2008 року.

На початок