Киянин видавав себе за нігерійця, щоб безперешкодно виїхати з України

Киянин видавав себе за нігерійця, щоб безперешкодно виїхати з України

Киянин хотів виїхати з України за копією паспорта громадянина Нігерії
Паспорт громадянина Нігерії, який українець пред'явив на кордоні, 22 березня 2024 р. Фото: ДПСУ

На кордоні зі Словаччиною зупинили жителя Києва, яких хотів виїхати з України за чужими документами. Чоловік пред'явив на пункті пропуску копію паспорта громадянина Нігерії, видаючи себе за іноземця, однак ввести в оману прикордонників йому не вдалося.

Про це інформує Державна прикордонна служба України.

Інцидент стався в пункті пропуску "Ужгород"». Чоловік їхав рейсовим автобусом до Словаччини. На паспортному контролі він подав копію сторінки закордонного паспорта громадянина Нігерії. Українець переконував співробітників ДПСУ, що він іноземець, який проживає в Одесі і начебто втратив оригінали документів під час останніх обстрілів у місті.

Однак прикордонники помітили, що на фото зображена інша людина. До того ж, за даними Держприкордонслужби, справжній власник цього закордонного паспорта виїхав з України ще на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

Киянин видавав себе за нігерійця, щоб безперешкодно виїхати з України
Киянин, якого затримали на кордоні при спробі залишити територію України за чужими документами, 22 березня 2024 р. Фото: ДПСУ

Згодом псевдонігерієць зізнався, що насправді він є громадянином України та проживає в Києві. Чоловікові здалося, що він схожий на громадянина Нігерії, тож він скористався копією його паспорта і вигадав історію, щоб безперешкодно залишити Україну під час воєнного стану.

На "винахідливого" киянина склали адмінпротокол за ч. 1 ст. 204-1Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України КУпАП. Справу передадуть до суду. Порушнику загрожує штраф від 3400 до 8500 грн або адміністративний арешт до п'ятнадцяти діб.

Раніше на кордоні зі Словаччиною затримали уродженця Таджикистану, який ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну оселився в Києві та отримав українське громадянство. Щоб залишити країну, чоловік підробив документи, що він начебто є батьком трьох дітей-таджиків.

На початок