За рік Буча отримала на відбудову 600 млн грн від українських і міжнародних партнерів — мер

За рік Буча отримала на відбудову 600 млн грн від українських і міжнародних партнерів — мер

За рік Буча отримала на відбудову 600 млн грн від українських і міжнародних партнерів — мер
. Зруйнований житловий будинок в результаті обстрілів та вибухів, в Бучі, 5 квітня 2022 р. Фото: УНІАН

За рік Буча, що на Київщині, залучила від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на відбудову міста після російської окупації. Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук під час пресконференції.

Наприклад, за його словами, на вулиці Вокзальній відновлення пошкоджених війною 118 будинків коштувало майже 200 мільйонів гривень. Із них 160 мільйонів — це кошти з місцевого і державного бюджетів. "Загальна ж сума прямих збитків в Бучанській громаді, за попередніми оцінками, становить понад 4,5 млрд. грн. Тож щиро вдячний усім партнерам з України та всього світу, хто допомагає нам відбудовувати наше місто. Ми зможемо зробити це тільки разом»" — наголосив Анатолій Федорук.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні минулого року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

На початок