Ада Роговцева пропонує перейменувати вулицю у Києві на честь "Да Вінчі"

Ада Роговцева пропонує перейменувати вулицю у Києві на честь "Да Вінчі"

Ада Роговцева пропонує перейменувати вулицю у Києві на честь "Да Вінчі"
. Герой України Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" Фото: Аліна Смутко / Суспільне

Українська акторка Ада Роговцева запропонувала перейменувати вулицю Німанську у Печерському районі Києва на честь Дмитра Коцюбайла, відомого як "Да Вінчі".

Вона зареєструвала відповідну петицію на сайті Київради.

Народна артистка зауважила, що ця вулиця названа на честь річки Німан в Калінінградській області РФ.

"Російські топоніми не мають бути вшановані в міському просторі столиці України. Київ повинен шанувати Героїв, які віддали життя за Незалежність України", — вважає авторка петиції.

Цю ініціативу вже підтримала парамедик Аліна Михайлова, яка була дівчиною Дмитра.

"Я щиро вдячна Аді Миколаївні за цю ініціативу і повністю її підтримую. Дякую всім, хто вже 2 місяці питав мене про вулицю Дмитра Коцюбайла чи навіть реєстрував подібні петиції, звертався до влади. Це саме та петиція, яку я прошу вас підтримати", — зазначила Михайлова.

Петиція Роговцевої набрала необхідну кількість підписів за кілька годин. Раніше кияни вже реєстрували звернення, в якому пропонували перейменувати вулицю Анни Ахматової на Позняках на честь "Да Вінчі".

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської области України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї.

На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.

"Спочатку наш підрозділ направили на запорізький напрямок, щоб не дати росіянам пройти до Запоріжжя і прорватися до Дніпра. Потім мене покликали у Київ, бо маю досвід роботи з артилерією. Коли російські війська почали рухатися на Бориспіль, ми нанесли якісне вогневе ураження, знищили понад 20 одиниць техніки та “Бук”, — розповідав Дмитро Суспільному у проєкті "Командири, до перемоги!".

Далі були дніпровський та херсонський напрямки, а згодом Луганщина: "Ми були у Лисичанську, Білогорівці, Золотому. А зараз воюємо за мою рідну Донеччину, мій другий дім". Ось що "Да Вінчі" казав про незалежність: "Це можливість говорити українською, носити шеврон та захищати свою країну".

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта. Він загинув 7 березня на Бахмутському напрямку.

На початок