Під Бахмутом загинув Герой України Дмитро Коцюбайло, відомий як "Да Вінчі"

Під Бахмутом загинув Герой України Дмитро Коцюбайло, відомий як "Да Вінчі"

Під Бахмутом загинув Герой України Дмитро Коцюбайло, відомий як "Да Вінчі"
Герой України Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" Фото: Аліна Смутко / Суспільне

На Бахмутському напрямку загинув український воїн, командир спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" Дмитро Коцюбайло. Військовий був більш відомий за позивним "Да Вінчі". Йому було 27 років.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Сьогодні в бою загинув "Да Вінчі", Герой України, доброволець, людина-символ, людина-хоробрість, – Дмитро Коцюбайло. Боєць 67-ї окремої механізованої бригади, комбат. Загинув у бою під Бахмутом, у бою за Україну", — йдеться в дописі Зеленського у Telegram.

"Україна завжди памʼятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну", — додав Зеленський.

"Наш підрозділ називається "Вовки Да Вінчі" саме тому, що ми завжди йшли за ним у бій. Він був для нас найкращим командиром, побратимом та лідером", — йдеться в дописі на сторінці 1-шої окремої штурмової роти ДУК ПС у Facebook.

Дмитро Коцюбайло був наймолодшим українським військовим, який відзначений званням Героя України.

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської области України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї.

На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.

"Спочатку наш підрозділ направили на запорізький напрямок, щоб не дати росіянам пройти до Запоріжжя і прорватися до Дніпра. Потім мене покликали у Київ, бо маю досвід роботи з артилерією. Коли російські війська почали рухатися на Бориспіль, ми нанесли якісне вогневе ураження, знищили понад 20 одиниць техніки та “Бук”, — розповідав Дмитро Суспільному у проєкті "Командири, до перемоги!".

Герой України Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло
Герой України Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло. Фото: Суспільне

Далі були дніпровський та херсонський напрямки, а згодом Луганщина: "Ми були у Лисичанську, Білогорівці, Золотому. А зараз воюємо за мою рідну Донеччину, мій другий дім". Ось що "Да Вінчі" казав про незалежність: "Це можливість говорити українською, носити шеврон та захищати свою країну".

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта.

Читайте також

Військові командувачі, народжені за Незалежності — фотопроєкт Суспільного

Примусова евакуація дітей, повернення з полону українських захисників. 377 день війни. Онлайн

На початок