У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь "Да Вінчі"

У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь "Да Вінчі"

У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь "Да Вінчі"
Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" Фото: Аліна Смутко / Суспільне

У Києві пропонують перейменувати одну із вулиць на честь загиблого Дмитра Коцюбайла, відомого як "Да Вінчі". Відповідну петицію зареєстрували на сайті Київради.

Автор петиції зауважує, що "Да Вінчі" віддав за незалежність України найцінніше – своє життя, а також зробив значний внесок у боротьбу проти російської агресії.

"Україна має знати і пам'ятати кожного героя. Дмитро був одним з найяскравіших та заслуговує на поширення пам'яті про нього", — йдеться в повідомленні.

Зокрема автор звернення пропонує перейменувати вулицю Анни Ахматової на Позняках.

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської области України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї.

На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.

"Спочатку наш підрозділ направили на запорізький напрямок, щоб не дати росіянам пройти до Запоріжжя і прорватися до Дніпра. Потім мене покликали у Київ, бо маю досвід роботи з артилерією. Коли російські війська почали рухатися на Бориспіль, ми нанесли якісне вогневе ураження, знищили понад 20 одиниць техніки та “Бук”, — розповідав Дмитро Суспільному у проєкті "Командири, до перемоги!".

Далі були дніпровський та херсонський напрямки, а згодом Луганщина: "Ми були у Лисичанську, Білогорівці, Золотому. А зараз воюємо за мою рідну Донеччину, мій другий дім". Ось що "Да Вінчі" казав про незалежність: "Це можливість говорити українською, носити шеврон та захищати свою країну".

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта. Він загинув 7 березня на Бахмутському напрямку.

Читайте також

"Такі люди, як Діма, не можуть загинути". Спогади вчителів про Героя України Дмитра Коцюбайла на псевдо Да Вінчі

Прощання з "Да Вінчі", фронт в Бахмуті, відновлення Херсонщини. Тиждень війни у фото

На початок