1 травня для відвідувачів відкрили Велику лаврську дзвіницю Києво-Печерської Лаври, яка була зачинена з початку війни. Про це повідомили у пресслужбі заповідника.
Там зазначили, що ця дзвіниця – один з візуальних символів Києва, з якої відкривається краєвид на Дніпро (висота 60 м).
"У ХІХ ст. мандрівники свідчили, що за ясної погоди з далекоглядної труби можна бачити з верхнього ярусу лаврської дзвіниці Козелець, Переяслав, Васильків й околиці на відстані щонайменше 150 кілометрів", — йдеться в повідомленні.
На першому поверсі дзвіниці є укриття на випадок повітряної тривоги.
Що відомо про роботу Комісії МКІП у Лаврі
29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.
21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.
Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.
30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.
19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.
Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.
У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".
Читайте також
Вночі РФ атакувала з повітря Київ, попередньо, всі ракети і БпЛА знищено — КМВА