Зірвані ролети: віряни УПЦ МП вкотре перешкоджають роботі комісії Мінкульту

Зірвані ролети: віряни УПЦ МП вкотре перешкоджають роботі комісії Мінкульту

Доповнено
Зірвані ролети: віряни УПЦ МП вкотре перешкоджають роботі комісії Мінкульту
. Фото: пресслужба поліції Києва

Сьогодні, 19 квітня, на території заповідника "Києво-Печерської лаври" відновила роботу комісія МКІП. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети, повідомила Суспільному речниця поліції Києва Юлія Гірдвіліс.

"19 квітня поліцейські, як і в попередні дні, забезпечують охорону громадського порядку на території Лаври. Працювала комісія Мінкульту, яка опечатала два приміщення на території Лаври. До одного з них підійшли віряни і пошкодили захисні ролети залізні", — розповіли в поліції.

Пошкодження ролетів документують правоохоронці та згодом цим діям буде надана правова кваліфікація.

Зірвані ролети: віряни УПЦ МП вкотре перешкоджають роботі комісії Мінкульту
Фото: пресслужба поліції Києва

Комісія сьогодні оглянула три пам'ятки на території заповідника (2 національного, 1 місцевого значення). А саме — майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея до Ближніх печер, дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до Галереї Ближніх печер.

Після опечатання комісією одного із корпусів, близько 13-тої години віряни УПЦ МП зірвали її.

В пресслужбі УПЦ МП повідомили, що комісія за сприяння поліції, болгаркою спиляла замки та опечатали 39 корпус Лаври. У зв’язку з цим вони подали заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення працівниками Нацзаповідника, а також відносно працівників поліції, які сприяли вчиненню цих незаконних дій.

В.о. генерального директора заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко повідомив Суспільному, що Нацзаповідник зі свого боку подав заяву у правоохоронні органи, аби з'ясувати, що це прихожани і на якій підставі вони там з'явилися.

Слідчі розпочали кримінальне впровадження за ч. 3 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до п'яти років.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня комісія все ж таки розпочала свою роботу.

Читайте також

В ніч на Великдень армія РФ завдала серію ракетних ударів по Запоріжжю та області. Що відомо

Суд відправив митрополита Павла Лебедя під цілодобовий домашній арешт

На початок