Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику

Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику

Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику
Києво-Печерська лавра. Фото: Олександр Ткаченко \ Telegram

Сьогодні, 19 квітня, комісія МКІП продовжила свою роботу в заповіднику "Києво-Печерська лавра" та представила нові кадри того, як УПЦ МП жили у Лаврі. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у своєму Telegram.

"Нею було здійснено огляд 3-х пам’яток (2 національного, 1 місцевого значення). А саме — майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея до Ближніх печер, дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до Галереї Ближніх печер", — написав Ткаченко.

У присутності в.о. генерального директора заповідника "Києво-Печерська лавра" Максима Остапенка та його заступника, двері до цих будівель, за допомогою технічних засобів, відімкнули.

Міністр опублікував нові кадри з приміщень Лаври, які орендували представники УПЦ МП. Він зазначив, що попередній орендар не дотримувався протипожежних заходів.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня комісія все ж таки розпочала свою роботу.

Читайте також

В ніч на Великдень армія РФ завдала серію ракетних ударів по Запоріжжю та області. Що відомо

Суд відправив митрополита Павла Лебедя під цілодобовий домашній арешт

На початок