"Викарбуваний зі сталі": у Києві вшанували пам'ять Да Вінчі

"Викарбуваний зі сталі": у Києві вшанували пам'ять Да Вінчі

"Викарбуваний зі сталі": у Києві вшанували пам'ять Да Вінчі
. Фото: Анна Сергієць / Суспільне

У суботу, 15 квітня, минає 40 днів від загибелі Героя України командира спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі" Дмитра Коцюбайла з позивним "Да Вінчі". На Аскольдовій могилі, де він похований, відбулася панахида. Вшанувати пам'ять загиблого бійця прийшли понад сто людей, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Серед присутніх — голова Громадської організації "Офіс на Банковій" Денис Морозов. Каже, що був дуже добре знайомий із Дмитром Коцюбайлом.

40 днів за Да Вінчі
Військовий кладе квіти до могили "Да Вінчі". Київ. 15 квітня 2023р. Фото: Анна Сергієць / Суспільне

"Ми так близько спілкувалися, що я б міг весь життєвий шлях розповісти. Я все-таки знав його з тих пір, як він був в "Правому секторі". Я також був у "Правому секторі" в Дніпропетровській області. Такі люди, як "Да Вінчі", викарбувані зі сталі. Нам буде дуже не вистачати його", — розповідає Денис Морозов.

40 днів за Да Вінчі
Понад 100 людей з квітами прийшли вшанувати пам'ять "Да Вінчі". Київ. 15 квітня 2023р. Фото: Анна Сергієць / Суспільне

Вшанувати пам'ять Дмитра Коцюбайла, покласти квіти до його могили прийшли й ті, хто не був особисто знайомий з загиблим командиром спецпідрозділу "Вовки Да Вінчі".

"Да Вінчі" я особисто не знав. Але він — один із небагатьох людей, які для мене особисто є взірцем справжньої української армії. Людина, за якою йшли його хлопці. Людина, яка не могла покинути своїх хлопців, будучи командиром. Він не віддавав накази, а був завжди поруч зі своїми бійцями. Дуже мало таких людей залишається, кожного дня гинуть найкращі сини та доньки нашої Батьківщини. Вони назавжди будуть залишатися в наших серцях", — сказав боєць медичного добровольчого батальйону із позивним "Стоматолог", який був присутній сьогодні на поминальній панахиді.

40 днів за Да Вінчі
Панахида на Аскольдовій могилі до 40 днів від загибелі Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі". Київ. 15 квітня 2023 р. Фото: Анна Сергієць / Суспільне

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської области України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї.

На війні Дмитро з 18 років, туди потрапив одразу після Революції Гідності. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ. Вісім років готувався сам та готував інших до "великої" війни.

"Спочатку наш підрозділ направили на запорізький напрямок, щоб не дати росіянам пройти до Запоріжжя і прорватися до Дніпра. Потім мене покликали у Київ, бо маю досвід роботи з артилерією. Коли російські війська почали рухатися на Бориспіль, ми нанесли якісне вогневе ураження, знищили понад 20 одиниць техніки та “Бук”, — розповідав Дмитро Суспільному у проєкті "Командири, до перемоги!".

Далі були дніпровський та херсонський напрямки, а згодом Луганщина: "Ми були у Лисичанську, Білогорівці, Золотому. А зараз воюємо за мою рідну Донеччину, мій другий дім". Ось що "Да Вінчі" казав про незалежність: "Це можливість говорити українською, носити шеврон та захищати свою країну".

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта.

Загинув Дмитро Коцюбайло 7 березня на Бахмутському напрямку. Йому було 27 років. Церемонія прощання з "Да Вінчі" відбулася у Києві 10 березня.

Читайте також

Президент має розглянути можливість створити Національний Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі в Києві

На початок