У Державному податковому університеті в Ірпені викладачку, яка не захотіла читати лекцію українською мовою, відсторонили від роботи. Керівництво вишу почало службове розслідування.
Про це повідомляється на сайті Державного податкового університету.
Як зазначається у повідомленні, 6 квітня на адресу Університету надійшло колективне звернення студентів про те, що професорка кафедри соціальної філософії та управління Любов Воробйова використовує російську мову під час проведення лекцій у дистанційному форматі. Відповідний факт студенти зафіксували на відео.
В адміністрації вищого навчального закладу поінформували, що почали службове розслідування, на період якого викладачка відсторонена від виконання обов’язків.
В.о. ректора Дмитро Серебрянський заявив, що співпраця з викладачем, який використовує мову країни-агресора у стінах Податкового університету, неприпустима.
Він подякував студентам за патріотичну позицію і закликав університетську спільноту, особливо науково-педагогічних працівників, не допускати нехтування державною мовою та законодавством України.
Керівництво ДПУ також закликало студентів інформувати адміністрацію вишу про подібні інциденти з викладачами у минулому.
Що відомо про ситуацію дотриманням мовного законодавства на Київщині
За перші два місяці 2023 року в Україні зафіксували 455 звернень громадян до мовного омбудсмена про порушення мовного закону. 35% скарг надійшло з Києва та 4 % з Київщини.
У лютому Державний торговельно-економічний університет звільнив викладачку, яка вела лекції російською мовою і не погоджувалась перейти на українську.
У жовтні 2022 року доцента одного із вищих навчальних закладів Києва оштрафували за використання під час освітнього процесу недержавної мови.
У стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія" заборонили вживати російську мову. Ця норма прописана у нових Правилах внутрішнього розпорядку вишу
У листопаді минулого року у Києві повністю вилучили російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.
У березні у столиці оприлюднили результати соцопитування, за яким 76% київських школярів 8-11 класів вважають, що українська мова має бути єдиною державною.
Читайте також
Заборона російської мови в університетах: що думають у закладах вищої освіти