76% київських школярів підтримують українську як єдину державну — опитування

76% київських школярів підтримують українську як єдину державну — опитування

76% київських школярів підтримують українську як єдину державну — опитування
Фото ілюстративне: Суспільне

76% київських школярів 8-11 класів вважають, що українська мова має бути єдиною державною. Про це йдеться в результатах опитування, повідомляє Департамент освіти і науки КМДА.

Згідно із результатами майже всі учні (95%) відчувають гордість за свою країну. Цей показник збільшився майже вдвічі у порівнянні із попереднім опитуванням.

У понятті "патріотизм" учні найбільше вбачають працю на добробут своєї держави (69%). Для майже половини опитаних (49%) спілкування державною мовою є важливою складовою патріотизму.

Респонденти вважають українську мову важливою, тому що вона об’єднує українське суспільство (67%). Також 86% опитаних зазначають, що більшість їхнього оточення спілкуються в тій чи іншій мірі українською.

"При перегляді фільмів або читанні літератури більшість учнів обирають саме україномовний контент. Проте в спілкуванні з друзями майже 40% практично не використовують рідну мову, а в соцмережах 36% обирають винятково іноземні мови. І по цим напрямам суттєвої динаміки змін поки що немає", — йдеться в повідомленні.

Участь в опитуванні взяли більше 25 тисяч учнів закладів загальної середньої освіти столиці, серед яких 22% переселенці. Опитування проводилося із 23 лютого до 5 березня 2023 року методом онлайн-анкетування на сайті "Освітньої агенції міста Києва".

Читайте також

Вірш Шевченка прочитав боєць із Великобританії

Як українці ставляться до вивчення російської мови у школах — опитування

На початок