У столичному виші звільнили викладачку, яка не погоджувалась вести заняття українською

У столичному виші звільнили викладачку, яка не погоджувалась вести заняття українською

У столичному виші звільнили викладачку, яка не погоджувалась вести заняття українською
Фото: ДТЕУ/Facebook

Державний торговельно-економічний університет звільнив викладачку Ніну Іванченко, яка вела лекції російською мовою і не погоджувалась перейти на українську.

Про це повідомляється на сторінці вишу у Facebook.

Як зазначається у дописі, ДТЕУ займає категоричну позицію щодо дотримання мовного законодавства, забезпечує виховання патріотизму та свідомості молоді України. В університеті підтвердили, що отримали скаргу від студентів про те, що викладачка Ніна Іванченко використовує мову агресора і неправомірно висловлюється на адресу студентів. "Колектив університету засуджує такі дії викладача. Адміністрацією університету прийнято рішення про її звільнення", — повідомили у ДТЕУ.

Раніше у Telegram-каналі університету опублікували аудіозапис відповіді викладачки на прохання вести лекції українською мовою, а не російською.

"Те вам не так і це вам не так з першого заняття. Совість у вас є? Ваші батьки вдома з вами? Хто з вас в окопах сидить? А з ваших батьків? А самі ви чому тут, чому не на фронті? Вам є 18. Чому ви не в добровольцях? Я російськомовна. Хочу запитати вас, україномовних, чому ви сидите вдома?" — так відповіла Іванченко на звернення студентів.

Що відомо про російську мову в закладах освіти України

У листопаді минулого року у столиці повністю вилучили російську мову з навчальних програм комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти. За рішення проголосували 64 депутати Київської міської ради.

У Черкасах не лишилося жодної школи, де б вивчали російську мову та літературу. В одній зі шкіл з початком повномасштабної війни перейшли на українську мову навіть без підручників.

З наступного навчального року в житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову.

Російська мова в школах Одеської області не буде викладатися як предмет, але батьки за бажанням зможуть обрати її як факультатив.

Згідно з рішенням виконкому Миколаївської міськради, з 1 вересня у школах Миколаєва забороняється використання та вивчення російської мови.

Читайте також

"Це суспільна угода": депутатка Інна Совсун про заборону російської мови в Києво-Могилянській академії

На початок