Причини та наслідки безкоштовного паркування в Києві: пояснення

Причини та наслідки безкоштовного паркування в Києві: пояснення

Ексклюзивно
Причини та наслідки безкоштовного паркування в Києві: пояснення
. Фото: КМДА

Через несвоєчасне підписання договору для проведення платежів від керівництва "Київтранспарксервісу" тимчасово ввели безкоштовне паркування на муніципальних майданчиках. За інформацію джерел Суспільного в Київській адміністрації стало відомо, що це завдало збитків міському бюджету у мільйони гривень.

"Сам Київтранспарксервіс теж постраждав від недбалості. Адже кошти, що надходять за паркування в кількості 40%, зараховуються саме на рахунок комунального підприємства. Інші 60% направляються до бюджету столиці", — поінформували у відомстві.

Планове надходження в бюджет за оплату паркування через мобільний додаток на 2023 рік повинно складати 121 мільйон гривень, тобто близько 10 мільйонів на місяць, однак ці кошти не надходять до бюджету.

Як зазначили у відомстві, безкоштовне паркування обходиться Києву близько 350 000 гривень недоотримання в бюджет щодня.

Що відомо про паркування у столиці

У Києві з 7 листопада 2022 року почали діяти нові тарифи для платного паркування автомобілів. Їх розрахували у КП "Київтранспарксервіс" згідно з чинним законодавством. Тарифи пройшли процедуру громадського обговорення та затверджені розпорядженням начальника Київської міської військової адміністрації.

З 4 квітня оплату паркування на майданчиках КП "Київтранспарксервіс" у Києві тимчасово призупинили. У КМДА зазначили, що це триватиме до завершення юридичних процедур, пов'язаних з оновленням договорів.

Читайте також

У Києві обмежать рух транспорту. Де саме

У Києві замість тролейбусів курсуватимуть автобуси. Яка причина

На початок