Усі три версії щодо авіатрощі у Броварах залишаються робочими – Клименко

Усі три версії щодо авіатрощі у Броварах залишаються робочими – Клименко

Усі три версії щодо авіатрощі у Броварах залишаються робочими – Клименко
. Авіакатастрофа у Броварах 18 січня 2023 року. Фото: AP / Daniel Cole

Усі три основні версії у розслідуванні причин авіакатастрофи у Броварах 18 січня, у якій загинули керівництво і співробітники Міністерства внутрішніх справ, залишаються робочими. Йдеться про порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

Про це у інтерв'ю Укрінформу заявив очільник МВС Ігор Клименко. Він нагадав, що причини падіння гелікоптеру розслідують СБУ і ДБР під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.

"Я пропоную дочекатися результатів проведених експертиз, у тому числі із залученням іноземних, передусім французьких, спеціалістів", – сказав міністр.

Він додав, що саме міністр внутрішніх справ ухвалює рішення про використання того чи іншого гелікоптера або літака.

"І, звісно, я не буду підписувати жодного такого документа, якщо буду відчувати і знати, що це порушуватиме заходи безпеки, які були встановлені. Тому наразі, поки йдуть бойові дії, ми будемо пересуватися автотранспортом, залізничним транспортом. Вважаю, що цього буде достатньо, щоб уникнути загрози і зробити відповідні висновки після цієї авіатрощі", – уточнив Клименко.

За його словами, після того, як закінчиться розслідування, будуть вжиті додаткові заходи, які будуть направлені на безпеку керівників усіх рівнів, і не тільки Міністерства внутрішніх справ.

Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах 18 січня

У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу

Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що, аби встановити причини падіння гелікоптера у Броварах 18 січня знадобиться чимало часу. Спеціально створена робоча група визначить усі фактори, які могли спричинити авіакатастрофу.

Читайте також

Авіатроща у Броварах: матеріали чорної скриньки уже у слідства — Шмигаль

На початок