У Київраді відповіли на петицію про безплатний проїзд у транспорті військових ЗСУ

У Київраді відповіли на петицію про безплатний проїзд у транспорті військових ЗСУ

У Київраді відповіли на петицію про безплатний проїзд у транспорті військових ЗСУ
. Фото: Віталій Кличко/Telegram

Комісія Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики розглянула петицію з пропозицією встановити безоплатний проїзд у міському транспорті для військових ЗСУ. Столичні депутати вирішили звернутись до Міністерства оборони з проханням врегулювати це питання на державному рівні.

Про це повідомляється на сайті Київради у відповіді на петицію № 11670. Автор ініціативи Роман Величко пропонував столичній владі встановити безкоштовний проїзд усім військовослужбовцям ЗСУ у міському транспорті Києва на період дії воєнного стану.

У Київраді нагадали, що нині, відповідно до законодавства, у комунальному транспорті столиці діють пільги на перевезення:

  • учасників бойових дій;
  • кількох категорій ветеранів — військової служби, Нацполіції, податкової міліції, Бюро економічної безпеки, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації України;
  • військовослужбовців, які отримали інвалідність унаслідок бойових дій;
  • курсантів вищих військових навчальних закладів (пільговий проїзд діє з 1 вересня по 1 липня).

У відповіді Київради на петицію також зазначається, що надання безоплатного проїзду військовослужбовцям ЗСУ у міському транспорті під час воєнного стану можливе за умови внесення змін до законів України з визначенням відповідних джерел фінансування. Ці питання належать до повноважень центральних органів виконавчої влади та Верховної Ради України.

Що відомо про соціальну підтримку захисників України у Києві

У січні стало відомо, що протягом 2023 року Київрада працюватиме над створенням програм кредитування підприємців та посиленням соціального захисту для військових та цивільних.

У столиці киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей будуть надані додаткові пільги та соціальні гарантії. Таке рішення ухвалили депутати Київради на засіданні 15 грудня 2022 року.

У Києві виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

Київрада наприкінці листопада минулого року виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ. Фінансове підтримка передбачена для близько 10 тисяч бійців.

Читайте також

Киянам збільшили суму щомісячної матеріальної допомоги. Хто і скільки отримає

На початок