У Києві встановлять 4-метровий фонтан, присвячений Григорію Сковороді

У Києві встановлять 4-метровий фонтан, присвячений Григорію Сковороді

У Києві встановлять 4-метровий фонтан, присвячений Григорію Сковороді
. Проєкт фонтану, який планують встановити у Києві на честь 300-річчя українського філософа, поета Григорія Сковороди Фото: Благодійний фонд Дениса Парамонова

У Києві планують встановити скульптурну композицію фонтана, присвячену 300-річчю українського філософа, богослова, поета, музиканта, педагога Григорія Сковороди. Наразі в центрі міста проводяться підготовчі геодезичні роботи. Про це повідомляють у благодійному фонді Дениса Парамонова у Facebook.

Зазначається, що в основі композиції буде зерно, в середину якого вмонтовані вази та амфори різного розміру. Створений фонтан з бронзи й граніту і сягатиме висоти майже 4 метри.

У Києві встановлять фонтан, присвячений Григорію Сковороді. Як виглядатиме
Проєкт фонтану, який планують встановити у Києві на честь 300-річчя українського філософа, поета Григорія Сковороди Фото: Благодійний фонд Дениса Парамонова

Таку концепцію створення фонтану у фонді пояснюють ідеєю Сковороди про "філософське джерело". Воно полягає в уявленні про божественну благодать, що розливається з зерна життя кожному однаково, неупереджено і справедливо, і не залежить від розміру посудини — людини, що її приймає.

У Києві встановлять фонтан, присвячений Григорію Сковороді. Як виглядатиме
Концепція проєкту фонтану, який планують встановити у Києві на честь 300-річчя українського філософа, поета Григорія Сковороди Фото: Благодійний фонд Дениса Парамонова

"Автор проєкту — скульптор Михайло Рева. Планується, що фонтан буде встановлено до кінця 2023 року",— йдеться у повідомленні.

Що відомо про події приурочені 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди

НБУ ввів в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 500 гривень. Вона відтворює дизайн нинішньої, але має відмінність — на її лицьовому боці нанесена символіка до святкування 300-річчя Григорія Сковороди.

Нацбанк України ввів в обіг монету "Сад божественних пісень" номіналом 20 гривень до 300-річчя з дня народження Сковороди. На аверсі монети розміщено фонтан, що наповнює водою різні посудини. На реверсі викарбувані слова: "Світ ловив мене та не спіймав".

У Нью-Йорку, Сковородинівці, що на Харківщині, та Києві погасили благодійну поштову марку до 300-річчя Григорія Сковороди. Частину зібраних коштів від продажу передадуть на відновлення зруйнованого війною Національного літературно-меморіального музею ім. Григорія Сковороди.

У Києві презентували стрічку "У пошуках Сковороди". Режисер Максим Сметана розповів, що знімальний процес був тяжким, зокрема, тому що знімали цей фільм під час війни. Команда кінострічки намагалася розкрити для українців постать філософа та його погляди.

Національну виставку "Світ Сковороди", яка тривала з 4 по 11 грудня в Києві в Українському Домі відвідало 15 тисяч людей. В експозиції, зокрема, були представлені були представлені рукописи, автографи, першодруки, списки, графіка та малюнки митця.

Музей Григорія Сковороди на Золочівщині, який знищила російська ракета, — законсервують. На це з Харківського обласного бюджету виділили два мільйони гривень. Перш за все, планується встановити в будівлі залізобетонний каркас. Роботи мали почати наприкінці 2022 року й продовжити у 2023-му.

Читайте також

У київському музеї відкрилась виставка сучасних українських митців

У Гаазі створять центр з розслідування злочинів РФ, Британія відправить додаткові танки. 375 день війни. Онлайн

На початок