Завдяки ООН і платформі United24 відбудують 18 багатоповерхівок на Київщині

Завдяки ООН і платформі United24 відбудують 18 багатоповерхівок на Київщині

Завдяки ООН і платформі United24 відбудують 18 багатоповерхівок на Київщині
. Будинок в Ірпені, який планують відновити у межах платформи UNITED24. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Програма розвитку ООН (ПРООН) незабаром почне масштабне відновлення 18 багатоповерхових будинків, які були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення РФ. Ідеться про відбудову житла у Бородянці, Ірпені, Гостомелі, селах Милі та Бузовій.

Меморандум про співпрацю підписали віцепрем’єр-міністр з відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко та Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє, інформує пресслужба КОВА.

Підписання меморандуму
Підписали Меморандум (зліва направо) заступник голови КОВА Микола Бойко, віцепрем’єр Олександр Кубраков, Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє. Фото: КОВА

Фінансування в розмірі 18 млн дол. США надходитиме з "Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури" фандрейзингової платформи UNITED24, створеної з ініціативи Президента Володимира Зеленського.

Завдяки реалізації проєкту близько 4 тисяч мешканців Київщини зможуть повернутися у власні домівки, зруйновані внаслідок бойових дій.

Відновлення житла здійснюватимуть з урахуванням сучасних принципів відбудови, зокрема, термомодернізації, щоб зменшити споживання енергії. Досвід Київщини планують поширити на відбудову інших регіонів України, що постраждали від російської агресії.

Що відомо про відбудову Київщини

На Київщині відновили понад 10 600 об'єктів, пошкоджених через ведення бойових дій на території області.

На Київщині до кінця березня буде відновлено понад 2 000 об'єктів інфраструктури, пошкоджених під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

У Гостомелі почали роботи з демонтажу багатоповерхових будинків у військовому містечку, що було зруйноване внаслідок російської агресії.

У Бородянці починають відновлювальні роботи на Центральній вулиці. Вона зазнала суттєвих пошкоджень під час тимчасової окупації населеного пункту військами РФ.

У Бучі триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

Читайте також

У Бородянці ексгумували ще три тіла загиблих

На початок